ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Instalace – průvodce prvotním spuštěním

Jakmile spustíte ESET Parental Control for Android, budete vyzváni k nastavení ESET Parental Control for Android.

Nastavení ESET Parental Control for Android na zařízení rodiče

1.Vyberte zemi a jazyk, ve kterém se má zobrazovat rozhraní ESET Parental Control for Android. Ťukněte na tlačítko Souhlasím pro přijetí Licenčního ujednání s koncovým uživatelem a Zásad ochrany osobních údajů.

2.Výběrem možnosti se zapojte do Programu zvyšování spokojenosti zákazníků. Toto rozhodnutí můžete kdykoli změnit v nastavení aplikace. Zde si prostudujte více informací o Programu zvyšování spokojenosti zákazníků. Vyberte v ESET Parental Control for Android, zda chcete dostávat informace o slevách a produktech od společnosti ESET. Ťukněte na tlačítko Další pro potvrzení svého výběru.

3.Ťukněte na tlačítko Rodič. V této části naleznete stejné nástroje a nastavení, jako v portálu ESET HOME.

4.Přihlaste se ke svému účtu ESET HOME. Pokud účet nemáte, vytvořte si jej.

5.Pokud používáte ESET Parental Control for Android poprvé, budete vyzváni k nastavení rodičovského PINu. Jedná se o čtyřčíselný PIN, který bude chránit nastavení aplikace na zařízení dítěte před neoprávněnou změnou. Proto vám doporučujeme zvolit složitější kombinaci číslic.

6.Ťuknutím na OK spustíte aplikaci ESET Parental Control for Android.

7.Pokud nemáte vytvořený žádný profil dítěte, vytvořte si jej. K vytvoření profilu ťukněte na tlačítko se symbolem + v pravém dolním rohu. Napište jméno dítěte, vyberte Pohlaví, zadejte Věk a Datum narození. Věk dítěte je důležitý k filtrování nevhodných aplikací a webových stránek. Rovněž můžete vložit profilovou fotografii dítěte či jiný avatar. Pro přidání profilového obrázku ťukněte na ikonu fotoaparátu a vyberte obrázek ze zařízení. Jakmile proces dokončíte, ťukněte na Uložit.

 

Nastavení ESET Parental Control for Android na zařízení dítěte


important

Rozdíly v průvodci prvotním spuštěním

Tento průvodce je určen pro nejběžnější zařízení s Androidem. Nastavení oprávnění se může lišit v závislosti na výrobci zařízení.

1.Vyberte zemi a jazyk, ve kterém se má zobrazovat rozhraní ESET Parental Control for Android. Ťukněte na tlačítko Souhlasím pro přijetí Licenčního ujednání s koncovým uživatelem a Zásad ochrany osobních údajů.

2.Výběrem možnosti se zapojte do Programu zvyšování spokojenosti zákazníků. Toto rozhodnutí můžete kdykoli změnit v nastavení aplikace. Vyberte v ESET Parental Control for Android, zda chcete dostávat informace o slevách a produktech od společnosti ESET. Ťukněte na tlačítko Další pro potvrzení svého výběru.

3.Ťukněte na tlačítko Dítě.

4.Přihlaste se ke svému účtu ESET HOME. Pokud účet nemáte, vytvořte si jej.

arrow_down_homePřihlášení k vytvořenému účtu ESET HOME
arrow_down_homeVytvoření nového účtu ESET HOME

5.Pokud používáte ESET Parental Control for Android poprvé, budete vyzváni k nastavení rodičovského PINu. Jedná se o čtyřčíselný PIN, který bude chránit rodičovské nastavení na zařízení dítěte před neoprávněnou změnou. Proto vám doporučujeme zvolit složitější kombinaci číslic PIN.

6.Vyberte profil dítěte, nebo profil vytvořte. Pokud nemáte vytvořený žádný profil dítěte, vytvořte si jej. K vytvoření profilu ťukněte na tlačítko se symbolem + v pravém dolním rohu. Napište jméno dítěte, vyberte Pohlaví, zadejte Věk a Datum narození. Věk dítěte je důležitý k filtrování nevhodných aplikací a webových stránek. Rovněž můžete vložit profilovou fotografii dítěte či jiný avatar. Pro přidání profilového obrázku ťukněte na ikonu fotoaparátu a vyberte obrázek ze zařízení. Jakmile proces dokončíte, ťukněte na Uložit.

7.Na další obrazovce se dozvíte, jak povolit monitorování aplikací. Ťukněte na Přeskočit, pokud nechcete povolit oprávnění Usnadnění, nebo pokračujte ťuknutím na Další.


important

Důležité

Je vyžadováno oprávnění Usnadnění. Ťuknutím na Přeskočit se vypnou základní funkce ESET Parental Control for Android a aplikaci tak nebudete moci používat.

8.V nastavení Usnadnění vyberte Parental Control.

9.Ťukněte na přepínač pro zapnutí služby u ESET Parental Control for Android.

10.Ťukněte na Další pro potvrzení volby.

11.Tím se vrátíte do aplikace ESET Parental Control for Android. Ťukněte na tlačítko Další pro pokračování k Přístupu k datům o používání.

12.Vyberte Parental Control.

13.Ťuknutím na přepínač povolte přístup aplikaci ESET Parental Control for Android.

14.Tím se vrátíte do aplikace ESET Parental Control for Android. Ťukněte na tlačítko Další pro povolení Překrytí obrazovky, které umožní zablokovat obrazovku aplikací ESET Parental Control for Android.

15.Ťuknutím na přepínač povolte ESET Parental Control for Android vykreslení přes další aplikace.

16.Tím se vrátíte do aplikace ESET Parental Control for Android. Ťuknutím na tlačítko Další vás navedeme k ochraně před odinstalováním ESET Parental Control for Android, kterou v dalším kroku aktivujete.

17.Ťukněte na tlačítko Aktivovat.

18.Ťukněte na Pokračovat pro udělení oprávnění potřebných pro správnou funkci ESET Parental Control for Android.

19.Ťukněte na Povolit pro umožnění správy telefonních hovorů.

20.Ťukněte na Povolit, pokud chcete aplikaci ESET Parental Control for Android používat pro sledování polohy zařízení dítěte.

21.Ťukněte na Povolit pro udělení přístupu k poloze tohoto zařízení.

22.Ťukněte na Povolit vždy.

23.Ťukněte na Zapnout pro dokončení nastavení. Rodičovská ochrana je nyní aktivní.

 

Zneužití účtu hosta

Doporučujeme na zařízení dítěte vypnout účet hosta, aby jej dítě nemohlo zneužívat pro obcházení ESET Parental Control for Android.

Pro běžný Android:

1.Přejděte do části pro nastavení zařízení.

2.Ťukněte na Systém > Více uživatelů.

3.Ťuknutím na přepínač vypnete Více uživatelů.

Tato nastavení mohou být různá v závislosti na výrobci zařízení.


important

Ochrana před vybitím

Mnoho výrobců zařízení v systémech Android 6 a novějších používá Ochranu před vybitím nebo nastavení úsporného režimu baterie. V zařízeních, kde je možné tuto funkci využít, je třeba nastavit výjimku pro aplikaci ESET Parental Control for Android , aby zůstala v provozu i v úsporném režimu zařízení. Pro vytvoření výjimky postupujte podle návodu výrobce zařízení.