ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Kurulum – başlatma sihirbazı

ESET Parental Control for Android uygulamasını ilk açtığınızda sizden ESET Parental Control for Android ürününü ayarlamanız yapmanız istenir

Ebeveynin cihazında ESET Parental Control for Android uygulamasını ayarlama

1.Ülkenizi ve ESET Parental Control for Android uygulamasında kullanmak istediğiniz Dili seçin.Kabul Et'e dokunun. Kabul Et düğmesine dokunarak Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi'ni kabul eder ve Gizlilik Politikası'nı onaylarsınız.

2.Müşteri Deneyimini İyileştirme Programı'na katılmak istiyorsanız bunu işaretleyin. Bunu daha sonra program ayarlarından değiştirebilirsiniz. Müşteri Deneyimini İyileştirme Programı hakkında daha fazla bilgi edinin. ESET Parental Control for Android uygulamasının ESET promosyon indirimleri ve ürün haberlerini göndermesine izin vermek istiyorsanız bu seçeneği belirleyin. Kararlarınızı onaylamak için İleri'ye dokunun.

3.Ebeveyn seçin. ESET HOME portalında uygulamadaki ebeveyn için de aynı araç ve ayarları bulabilirsiniz.

4.ESET HOME hesabınızla oturum açın. Hesabınız yoksa bir hesap oluşturabilirsiniz.

5.ESET Parental Control for Android uygulamasını yüklediğiniz ilk seferinde Ebeveyn PIN'inizi tanımlamanız istenir. Dört haneli PIN kodu çocuğun cihazında ebeveyn ayarlarına erişmek için kullanılır. Bu nedenle, güçlü bir PIN kullanmanızı öneririz.

6.ESET Parental Control for Android uygulamasını başlatmak için Tamam'a dokunun.

7.Çocuk profili yoksa önce bir profil oluşturmanız gerekir. Yeni bir çocuk profili oluşturmak için sağ alt taraftaki + düğmesine dokunun. Çocuğunuzun adını girdikten sonra Cinsiyet, Yaş ve Doğum tarihi'ni seçin. Çocuğunuzun yaşı, uygunsuz uygulama ve web sitelerini filtrelemek için kullanılacaktır. Ayrıca çocuğunuzun fotoğrafını veya avatarını da yükleyebilirsiniz. Fotoğraf veya avatar yüklemek için kamera simgesine dokunup cihazınızdan bir resim seçin. Bittiğinde Kaydet'e dokunun.

 

Çocuğun cihazında ESET Parental Control for Android uygulamasını ayarlama


important

Başlatma Sihirbazı farkları

Bu kılavuz, stock Android cihazları için tasarlanmıştır. İzin ayarları, cihaz üreticisine göre değişebilir.

1.Ülkenizi ve ESET Parental Control for Android uygulamasında kullanmak istediğiniz Dili seçin.Kabul Et'e dokunun. Kabul Et düğmesine dokunarak Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi'ni kabul eder ve Gizlilik Politikası'nı onaylarsınız.

2.Müşteri Deneyimini İyileştirme Programı'na katılmak istiyorsanız bunu işaretleyin. Bunu daha sonra program ayarlarından değiştirebilirsiniz. ESET Parental Control for Android uygulamasının ESET promosyon indirimleri ve ürün haberlerini göndermesine izin vermek istiyorsanız bu seçeneği belirleyin. Kararlarınızı onaylamak için İleri'ye dokunun.

3.Bir çocuk seçin.

4.ESET HOME hesabınıza giriş yapın. Hesabınız yoksa bir hesap oluşturmanız gerekir.

arrow_down_homeMevcut bir ESET HOME hesabına giriş yapma
arrow_down_homeYeni bir ESET HOME hesabı oluşturma

5.ESET Parental Control for Android Uygulamasını ilk kez kullanıyorsanız Ebeveyn PIN'inizi tanımlamanız istenir. Dört haneli PIN kodu çocuğun cihazında ebeveyn ayarlarına erişmek için kullanılır. Bu nedenle, güçlü bir PIN kullanmanızı öneririz.

6.Bir çocuk profili seçin veya yeni bir profil oluşturun. Hiçbir çocuk profili yoksa önce bir profil oluşturmalısınız. Yeni bir çocuk profili oluşturmak için + düğmesine dokunun. Çocuğunuzun adını girdikten sonra Cinsiyet, Yaş ve Doğum tarihi'ni seçin. Çocuğunuzun yaşı, uygunsuz uygulama ve web sitelerini filtrelemek için kullanılacaktır. Ayrıca çocuğunuzun fotoğrafını veya avatarını da yükleyebilirsiniz. Fotoğraf veya avatar yüklemek için kamera simgesine dokunup cihazınızdan bir resim seçin. Bittiğinde Kaydet'e dokunun.

7.Bir sonraki ekranda, uygulama izlemeyi etkinleştirme ile ilgili talimatları görürsünüz. İleri'ye dokunun.

8.Erişebilirlik ayarlarında Parental Control'u seçin.

9.Hizmeti kullanmak üzere ESET Parental Control for Android uygulamasını etkinleştirmek için anahtar simgesine dokunun.

10.Kararınızı onaylamak için İzin ver'e dokunun.

11.ESET Parental Control for Android uygulamasına geri dönersiniz. Kullanım erişimi izinlerinin etkin halde kalmaya devam etmesi için İleri'ye dokunun.

12.Parental Control'u seçin.

13.ESET Parental Control for Android için kullanım erişimi izni vermek üzere anahtar düğmesine dokunun.

14.ESET Parental Control for Android uygulamasına geri dönersiniz. Ekran yer paylaşımı izninin etkin halde kalmaya devam etmesi için İleri'ye dokunun. Bu izin, ESET Parental Control for Android uygulamasının ekran işlevselliğinin engellenmesine olanak tanıyacaktır.

15.ESET Parental Control for Android uygulamasının diğer uygulamaların üzerinde görüntülenmesine izin vermek için anahtar düğmesine dokunun.

16.ESET Parental Control for Android uygulamasına geri döndürülürsünüz. Yükleme kaldırma korumasını etkinleştirmek için Sonraki'ne dokunun. Yükleme kaldırma koruması, ESET Parental Control for Android ürününün yüklemesinin yetkisiz olarak kaldırılmasını engelleyecektir.

17.Bu cihaz yöneticisi uygulamasını etkinleştir'e dokunun.

18.ESET Parental Control for Android uygulamasının düzgün çalışması için gerekli izinleri vermek üzere Devam'a dokunun.

19.ESET Parental Control for Android uygulamasının telefon çağrılarını yönetmesine için izin vermek için İzin ver'e dokunun.

20.ESET Parental Control for Android uygulamasının çocuğun cihazının konumuna erişmesine izin vermek için yalnızca uygulamayı kullanırken İzin ver'e dokunun.

21.ESET Parental Control for Android için arka plan konumu erişimini etkinleştirmeye İzin ver'e dokunun.

22.Her zaman izin ver'e dokunun.

23.Kurulumu tamamlamak için Etkinleştir'i tıklayın. Ebeveyn koruması artık etkindir.

 

Misafir Hesabının Kötüye Kullanımı

Çocuğunuzun, ESET Parental Control for Android ürününden kaçmak için misafir hesabını kötüye kullanmasını önlemek amacıyla, çocuğun cihazında misafir hesabını devre dışı bırakmanızı öneririz.

Stock Android cihazda:

1.Cihazınızın Ayarlar uygulamasını açın.

2.Sistem -> Gelişmiş -> Birden çok kullanıcı'ya dokunun.

3.Birden çok kullanıcı özelliğini kapatmak için anahtar düğmesine dokunun.

Bu ayarlar cihazınızın üreticisine göre değişebilir.


important

Pil koruması

Birçok cihaz üreticisi Android 5 ve üzeri cihazlarda pil koruma veya pil tasarrufu seçenekleri sundu. Bu özelliğe sahip cihazlarda, pil tasarrufu modu açıkken ESET Parental Control for Android ürününün çalışmasına izin vermek için bir özel durum oluşturmanız gerekir. İstisna oluşturmak için cihaz üreticisinin dokümanlarına göz atın.