ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Cihazlar

devices_active Bu bölümde ESET Parental Control for Android tarafından yönetilen mobil cihazlarla ilgili genel bir bakış, cihazların durumu ve optimal bir şekilde yapılandırılmasını engelleyebilecek potansiyel sorunlar sağlanır.

 

ESET Parental Control for Android, size şu cihaz durumlarını sunar:

Pil durumu - ESET Parental Control for Android, çocuğunuzun cihazında kalan pil yüzdesi hakkında bilgi verir.

Telefon durumu - ESET Parental Control for Android çocuğun telefonunun durumu ile ilgili bilgi verir (Zil sesi, Titreşim, Sessiz)

İzleme durumu - Çocuğunuzun cihazı izlenirken ESET Parental Control for Android, İzlenen cihaz simgesini gösterir.

 

ESET Parental Control for Android sizi şu optimizasyon sorunları ile ilgili olarak uyarır:

Uygulama: ESET Parental Control for Android Ürününün cihazın konumunu daha kesin olarak tespit etmesine izin vermek için GPS uydularının kullanımını etkinleştirin.

ESET HOME: Cihazın daha net konumunu almak için GPS'i etkinleştirin.
GPS Uydularının kullanımını etkinleştirmek için Android ayarları > Konum erişimi 'nde GPS uydularını seçin.
 

Uygulama: Google'ın Konum servislerini etkinleştirerekESET Parental Control for Android uygulamasının cihazın konumunu daha kesin bir şekilde tespit etmesine izin verin.

ESET HOME: Cihazın daha net konumunu almak için konum hizmetlerini etkinleştirin.
Konum servislerinin kullanımını etkinleştirmek için Android ayarları > Konum erişimine gidin. Wi-Fi ve mobil ağ konumunu seçin.
 

Uygulama: Mobil veri bağlantısını etkinleştirerek cihaz Wi-Fi üzerinden bağlı olmadığında bile çocuğunuzun faaliyetlerini ESET HOME web sitesinde görün.

ESET HOME: Mobil veriyi etkinleştirerek cihaz Wi-Fi üzerinden bağlı olmadığında bile çocuğunuzun faaliyetlerini görün.
Mobil veri bağlantısını etkinleştirmek için Android ayarları > Mobil ağlar bölümüne gidin ve Veri etkin öğesini seçin.
 

Uygulama: Zaman senkronizasyonunu etkinleştirerek çocuğunuzun oyun için izin verilen süreyi değiştirmediğinden emin olun.

ESET HOME: Zaman senkronizasyonunu etkinleştirerek çocuğunuzun oyun için izin verilen süreyi değiştirmediğinden emin olun.
Ağ tarafından sağlanan zamanın kullanımını etkinleştirmek için Android ayarları > Tarih ve saat bölümüne gidin ve Otomatik tarih ve saat öğesini seçin.

 

Uygulama: Google Play Servisleri'ni yükleyin ve cihazın ESET HOME üzerinden gerçek zamanlı denetimini (push bildirimleri) etkinleştirin.

ESET HOME: Google Play servisleri Google Play'den yüklenebilir.

 

Uygulama: Uygulamanın yetkisiz olarak kaldırılmasını engellemek için bu cihazdaESET Parental Control for Android ürününü cihaz yöneticisi olarak etkinleştirin.

ESET HOME: Uygulamanın izinsiz kaldırılmasını önlemek için ESET Parental Control uygulamasını cihaz yöneticisi olarak etkinleştirin.
Cihaz yöneticilerine ESET Parental Control for Android ürününü eklemek için, Android ayarları > Güvenlik > Cihaz yöneticileri > Ebeveyn Kontrolü'ne gidin ve Etkinleştir'i tıklatın.

 

Uygulama: Ebeveyn Kontrolü'nün bu cihazdaki diğer uygulamalara erişmesine izin verin.

ESET HOME: Ebeveyn Kontrolü'nü etkinleştirmek için Android ayarları > Erişim > Ebeveyn Kontrolü'ne gidin ve Ebeveyn Kontrolü'nü etkinleştirin.