Webový strážce

Webový strážce umožňuje dětem citlivě objevovat svět internetu. S ohledem na jejich věkovou skupinu jim zobrazuje vhodný obsah. Zadejte do aplikace ESET Parental Control věk svého dítěte. Aplikace automaticky zvolí kategorie vhodných webových stránek. Přístup na nevhodné stránky, např. s tematikou hazardu a pornografie, bude ve výchozím stavu blokován.

V aplikaci jsou přednastaveny tři možnosti odvozené od věku vašeho dítěte. Každá obsahuje několik webových kategorií jako vhodné icon_unlimited nebo jako nevhodné icon_blocked. Rodiče mohou toto nastavení nejen měnit, ale i omezit každou ze samostatných kategorií. Počáteční nastavení je založené na věku dítěte.

webguard

Pokud se dítě pokusí přistoupit na zakázanou stránku, může rodiče požádat o odblokování dané stránky. Jestliže je žádost rodičem povolena, ve Webovém strážci se automaticky vytvoří výjimka a stránka bude zpřístupněna. Výjimka bude vytvořena pouze pro konkrétní stránku. Výjimky lze také vytvářet ručně přímo z Přehledů Webového strážce. Přehledy naleznete v hlavním menu three_dots_menu nebo v historii prohlížení zaslané na e-mail rodiče.

Webový strážce je ve výchozím nastavení povolen a podporuje následující prohlížeče: Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Opera mini, Vewd Browser, Dolphin, Mint, Silk, Microsoft Edge a Samsung Internet Browser.

 

note

Blokované

Pokud deaktivujete blokování nevhodných webových stránek, ale ponecháte webového strážce zapnutého, monitorování zůstane aktivní a budou sbírány informace o navštěvovaných stránkách v Přehledy > Webový strážce > Navštívené stránky s nevhodným obsahem.

Vynutit bezpečné hledání

warning

Podpora Android

Funkce bezpečné hledání je v produktu ESET Parental Control je dostupná na OS Android 4.3 a novějším.

Bezpečné hledání produktu ESET Parental Control filtruje zobrazené výsledky ve vyhledávačích (jako je Google, Yandex, Bing, Yahoo, DuckDuckGo). Pokud tuto možnost zapnete, ESET Parental Control bude z výsledků vyhledávání odstraňovat explicitní a nevhodný obsah, který by se jinak vašim dětem při použití internetových vyhledávačů zobrazil. Vaše děti tak při vyhledávání informací na internetu nepřijdou do styku s obsahem, který pro ně není určen.