Začíname

1.Stiahnite si ESET Online Scanner z webovej stránky spoločnosti ESET kliknutím na tlačidlo Skontrolovať.

2.Dvakrát kliknite na stiahnutý súbor .exe a spustite aplikáciu.

3.Kliknite na tlačidlo Začíname a v dialógovom okne Kontrola používateľských kont povoľte aplikácii prístup k vášmu počítaču.

4.Na obrazovke Podmienky používania kliknite na Prijať pre vyjadrenie súhlasu s podmienkami používania.

5.Na úvodnej obrazovke kliknite na tlačidlo Začíname.

6.Vyberte si, či sa chcete zapojiť do Programu zvyšovania spokojnosti zákazníkov a či chcete povoliť systém spätnej väzby. Kliknite na Pokračovať.

7.Vyberte si typ kontroly.

8.Vyberte si, či chcete povoliť detekciu potenciálne nechcených aplikácií (PUA).

9.Kliknite na Spustiť kontrolu.

10.Po aktualizácii detekčných modulov sa spustí kontrola. Priebeh kontroly sa zobrazuje v indikátore priebehu spolu s umiestnením a názvom súboru, ktorý sa práve kontroluje. Kontrolu môžete kedykoľvek ukončiť alebo pozastaviť.

11.Ak sa po dokončení kontroly našli hrozby, kliknite na Zobraziť podrobné výsledky alebo na Uložiť protokol kontroly, ak si chcete pozrieť výsledky kontroly neskôr. Kliknite na Pokračovať.

12.Ak na vašom počítači nebol nájdený žiadny bezpečnostný produkt ESET a váš používateľský účet má pridelené oprávnenia správcu, ESET Online Scanner vám ponúkne zapnutie pravidelnej kontroly. Kliknite na Pokračovať.

13.Na obrazovke Ďakujeme, že ste používali ESET Online Scanner môžete ohodnotiť produkt a zanechať nám spätnú väzbu. Môžete taktiež vymazať všetky detekčné moduly a nastavenia ESET Online Scanner použité v predchádzajúcich krokoch označením možnosti Odstrániť dáta aplikácie pri zatvorení.

14.Kliknite na Odoslať a zavrieť, ak ste ohodnotili aplikáciu alebo zanechali spätnú väzbu, prípadne kliknite na Zavrieť bez spätnej väzby.