Pomoc online ESET

Wyszukaj Polski
Wybierz temat

Wymagana zgodność z algorytmem SHA-2

Microsoft ogłosił wycofanie bezpiecznego algorytmu funkcji skrótu SHA-1 i rozpoczął proces migracji do SHA-2 na początku 2019 roku. W związku z tym wszystkie certyfikaty podpisane za pomocą algorytmu SHA-1 nie będą już rozpoznawane i będą generować alerty zabezpieczeń. Niestety bezpieczeństwo algorytmu SHA-1 z czasem spadło ze względu na słabości znalezione w algorytmie, większą wydajność procesorów i pojawienie się chmury obliczeniowej.

Algorytm SHA-2 (jako następca SHA-1) jest obecnie preferowaną metodą gwarantującą trwałość zabezpieczeń SSL. Zobacz artykuł w Microsoft Docs poświęcony algorytmom funkcji skrótu i podpisu, aby uzyskać więcej informacji.


note

Ta zmiana oznacza, że w systemach operacyjnych bez obsługi algorytmu SHA-2 rozwiązanie zabezpieczające firmy ESET nie będzie już mogło aktualizować swoich modułów, w tym silnika detekcji, co ostatecznie sprawia, że produkt ESET Mail Security nie będzie w pełni funkcjonalny i nie będzie w stanie zapewnić wystarczającej ochrony.

Jeśli korzystasz z systemu Windows Server 2008 R2 SP1 lub Microsoft Windows Small Business Server 2011 SP1, upewnij się, że system jest zgodny z algorytmem SHA-2. Zastosuj odpowiednie poprawki dla Twojej wersji systemu operacyjnego w następujący sposób:

Dodatek SP1 dla systemu Microsoft Windows Server 2008 R2 — zastosuj poprawkę KB4474419 i KB4490628 (może być konieczne ponowne uruchomienie systemu)

Dodatek SP1 dla Microsoft Windows Small Business Server 2011 (x64) — zastosuj poprawkę KB4474419 i KB4490628 (może być konieczne ponowne uruchomienie systemu)


important

Po zainstalowaniu aktualizacji i ponownym uruchomieniu systemu otwórz główne okno programu ESET Mail Security, aby sprawdzić jego stan. Jeśli stan jest pomarańczowy, wykonaj dodatkowe ponowne uruchomienie systemu. Stan powinien zmienić się na zielony, co oznacza maksymalną ochronę.


note

Zdecydowanie zalecamy zainstalowanie najnowszego dodatku Service Pack dla systemu operacyjnego Microsoft Windows Server oraz aplikacji serwerowej. Zalecamy instalację najnowszych aktualizacji i poprawek systemu Windows, gdy tylko stają się dostępne.