Pomoc online ESET

Wyszukaj Polski
Wybierz temat

Skanowanie w tle

Zadanie tego typu umożliwia przeskanowanie bazy danych w tle przy użyciu interfejsu VSAPI. Dzięki temu zadaniu program Exchange Server może w razie potrzeby uruchomić skanowanie w tle. Skanowanie jest wyzwalane przez program Exchange Server, a więc to ten program decyduje, czy skanowanie zostanie wykonane w dozwolonym czasie.

Zalecamy zezwolenie na wykonywanie tego zadania poza godzinami największego obciążenia serwera Exchange, na przykład w nocy. Skanowanie bazy danych w tle może obciążyć system. Aby uniknąć problemów z wydajnością lub dostępnością, należy też się upewnić, że to zadanie nie będzie działać w czasie tworzenia kopii zapasowych na serwerze Exchange.


note

Aby zaplanowane zadanie zostało wykonane, musi być włączona ochrona bazy danych skrzynek pocztowych. Ochrona tego typu jest dostępna tylko w przypadku programu Microsoft Exchange Server 2010 i 2007 pełniącego rolę serwera skrzynek pocztowych (Microsoft Exchange 2010 i 2007).

Limit czasu (godz.)

Umożliwia określenie liczby godzin, przez które może działać skanowanie bazy danych w tle na serwerze Exchange od chwili uruchomienia tego zadania. Po osiągnięciu limitu czasu program Exchange otrzyma polecenie zatrzymania skanowania w tle.