Potrebná kompatibilita s SHA-2

Spoločnosť Microsoft oznámila ukončenie používania algoritmu SHA-1 a začiatkom roka 2019 začala migračný proces na SHA-2. To znamená, že certifikáty podpísané algoritmom SHA-1 už nebudú rozpoznané a budú spôsobovať bezpečnostné upozornenia. Bezpečnosť algoritmu SHA-1 v priebehu času utrpela kvôli nedostatkom, ktoré sa našli v algoritme, zvýšenému zaťaženiu procesora a príchodu cloudovej architektúry.

Algoritmus SHA-2 (ako nástupca SHA-1) je teraz preferovanou metódou na zaručenie spoľahlivosti SSL zabezpečenia. Podrobnejšie informácie nájdete v nasledujúcom dokumente exlink.


Poznámka:

Táto zmena znamená, že na operačnom systéme bez podpory SHA-2 nebude vaše bezpečnostné riešenie ESET schopné aktualizovať svoje moduly vrátane detekčného jadra, v dôsledku čoho program ESET Mail Security nebude plne funkčný a schopný poskytnúť dostatočnú ochranu.

Ak používate Windows Server 2008 R2 SP1 alebo Microsoft Windows Small Business Server 2011 SP1, uistite sa, že váš systém je kompatibilný s SHA-2. Nainštalujte potrebné aktualizácie podľa verzie svojho operačného systému:

Microsoft Windows Server 2008 R2 SP1 – nainštalujte aktualizáciu KB4474419 exlink a KB4490628 exlink (môže byť potrebný reštart systému).

Microsoft Windows Small Business Server 2011 SP1 (x64) – nainštalujte aktualizáciu KB4474419 exlink a KB4490628 exlink (môže byť potrebný reštart systému).


Dôležité:

Po nainštalovaní aktualizácií a reštartovaní systému otvorte grafické používateľské rozhranie programu ESET Mail Security a skontrolujte jeho stav. V prípade, že stav je oranžový, vykonajte ďalší reštart systému. Stav by potom mal byť zelený, čo predstavuje maximálne zabezpečenie.


Poznámka:

Dôrazne odporúčame, aby ste si nainštalovali najnovší Service Pack pre svoj operačný systém a serverovú aplikáciu od spoločnosti Microsoft. Tiež odporúčame, aby ste najnovšie aktualizácie a opravy inštalovali vždy, keď sú dostupné.