Roly Exchange servera

Rola Edge a rola Hub

Obe roly, Edge Transport a Hub Transport, majú štandardne vypnutý antispam. Ide o požadované nastavenie v Exchange konfigurácii s Edge Transport serverom. Odporúčame mať na Edge Transport serveri ESET Mail Security antispam nastavený tak, aby filtroval správy pred tým, ako sú presmerované do Exchange.

Rola Edge je preferovaná pre antispamovú kontrolu, pretože umožňuje ESET Mail Security odmietnuť spam skoro a bez toho, aby zaťažoval sieťové vrstvy. Pri použití tejto konfigurácie sú prichádzajúce správy filtrované prostredníctvom ESET Mail Security na Edge Transport serveri, tak aby mohli byť bezpečne presunuté na Hub Transport server bez potreby ďalšieho filtrovania.

Ak vaša organizácia nepoužíva Edge Transport server a má iba Hub Transport server, odporúčame povoliť antispam na Hub Transport serveri, ktorý prijíma prichádzajúce správy z internetu prostredníctvom SMTP.


Poznámka:

Z dôvodu technických obmedzení systému Microsoft Exchange Server 2007 a novších systémov program ESET Mail Security nepodporuje nasadenie Microsoft Exchange Servera iba s rolou CAS (samostatný Client Access Server).