Příprava na instalaci

Před tím, než se pustíte do instalace produktu, doporučujeme provést následující kroky:

Po zakoupení licence si z webových stránek společnosti ESET stáhněte exlink instalační .msi balíček produktu ESET Mail Security.

Ujistěte se, že server, na který se chystáte produkt ESET Mail Security nasadit, splňujesystémové požadavky

Přihlaste se na server pod administrátorským uživatelským účtem.


Poznámka

Mějte prosím na paměti, že instalační soubor je nutné spustit pod vestavěným účtem Administrator, případně doménovým administrátorem (pokud máte lokální účet Administrator deaktivován). Jakýkoliv jiný uživatelský účet, byť je členem skupiny Administrators, nemá dostatečná práva pro instalaci. Při použití jiného účtu (než lokálního nebo doménového administrátora), nemusí být instalace úspěšně dokončena.

Pokud se chytáte aktualizovat existující instalaci produktu ESET Mail Security, doporučujeme exportovat nastavení.

Ujistěte se, že v systému není nainstalováno jiné bezpečnostní řešení. Pokud ano, odinstalujte jej. K ověření můžete využít nástroj ESET AV Remover. Seznam aplikací třetích stran, které nástroj detekuje a dokáže je odstranit, naleznete v Databázi znalostí exlink.exlink

Před zahájením instalace ESET Mail Security na Windows Server 2016 společnost Microsoft doporučujeme exlink ze systému odinstalovat exlink Windows Defender a odebrat Windows Defender ATP enrollment, aby nedocházelo ke konfliktu s dalším bezpečnostním produktem.


Poznámka

Pokud na Windows Server 2016 nebo 2019 bude přítomná funkce Windows Defender, v průběhu instalace ESET Mail Security dojde k jejímu deaktivování za účelem zabránění konfliktu rezidentních ochran dvou bezpečnostních řešení. Zároveň bude funkce Windows Defender produktem ESET Mail Security deaktivována při každém spuštění / restartování systému.

Výjimkou je případky, kdy při instalaci produktu po komponentách nevyberte Rezidentní ochranu souborového systému. V takovém případě zůstane funkce Windows Defender na Windows Server 2016 zapnutá.

Přehled dostupných funkcí produktu ESET Mail Security v závislosti na verzi Microsoft Exchange serveru a jeho roli naleznete v matici.

Počet schránek můžete zjistit pomocí nástroje Mailbox Count, který naleznete v naší Databázi znalostí exlink. Stejný údaj je po nainstalování ESET Mail Security zobrazen v hlavním okně programu na záložce Přehled.

 

Instalační balíček produktu ESET Mail Security můžete spustit ve dvou režimech:

Grafické uživatelské rozhraní (GUI)
Doporučený způsob instalace prostřednictvím grafického průvodce.

Tichá / bezobslužná instalace
V případě potřeby můžete produkt ESET Mail Security nainstalovat tiše prostřednictvím příkazového řádku.


DŮLEŽITÉ

Doporučujeme instalovat ESET Mail Security na nově instalovaný a nakonfigurovaný operační systém. V případě, kdy ESET Mail Security instalujete na již existující systém, doporučujeme nejprve odinstalovat původní verzi ESET Mail Security, restartovat server a následně nainstalovat nejnovější verzi produktu.

Aktualizace na novou verzi
Pokud používáte starší verzi produktu ESET Mail Security, vyberte si pro vás nejvhodnější způsob aktualizace.

 

Po dokončení instalace ESET Mail Security nebo aktualizace mohou být vyžadovány další kroky:

Aktivace produktu
Dostupnost jednotlivých metod závisí na zemi a způsobu distribuce.

Prvotní kroky
Podívejte se na seznam doporučených kroků, které byste měli provést po dokončení instalace produktu ESET Mail Security.

Konfigurace ochrany serveru
Úpravou rozšířených nastavení si přizpůsobte produkt ESET Mail Security vašim potřebám.