Role Exchange serveru

Edge role vs Hub role

Ve výchozím nastavení je antispam u Edge Transport a Hub Transport serveru vypnutý. V architektuře MS Exchange architektuře se serverem v roli Edge Transport jde o požadovaný stav. Pokud je ESET Mail Security nainstalovaný na Edge Transport serveru, doporučujeme antispam nakonfigurovat tak, aby zprávy byly filtrovány před jejich doručením do Exchange databáze.

Role Edge je pro kontrolu spamu vhodnější, protože umožňuje ESET Mail Security zamítnout spam hned na začátku procesu bez zbytečné zátěže dalších síťových prvků. V této konfiguraci příchozí zprávy filtruje ESET Mail Security na Edge Transport serveru a čisté zprávy mohou být bezpečně přesunuty na Hub Transport server bez nutnosti dalšího filtrování.

Nicméně, pokud nepoužíváte Edge Transport server a máte pouze Hub Transport server, pak doporučujeme aktivovat antispam na Hub Transport serveru, který přijímá příchozí zprávy z internetu prostřednictvím SMTP protokolu.


Poznámka

Z technických omezení Microsoft Exchange 2007 a novějších není možné ESET Mail Security nasadit na Microsoft Exchange Server, který má pouze roli CAS (samostatný Client Access Server).