Změna existující instalace

Pokud se kdykoli rozhodnete přidat nebo odebrat komponenty produktu, spusťte znovu .msi instalační balíček, který jste použili při prvotní instalaci. Případně si zobrazte panel Programy a funkce (dostupný z Ovládacích panelů Windows, alternativně po stisknutí klávesové zkratky Win + R a zadání příkazu appwiz.cpl), v seznamu vyberte ESET Mail Security a klikněte na tlačítko Změnit. Pomocí níže uvedených kroků přidáte nebo odeberete komponenty produktu.

K dispozici jsou tři možnosti: nainstalované komponenty můžete Změnit, Opravit instalaci produktu ESET Mail Security nebo jej kompletně Odstranit/Odinstalovat.

install_modify_repair_remove

Pokud vyberte možnost Změnit, zobrazí se seznam všech komponent. Vyberte komponenty, které chcete přidat nebo odebrat. Zároveň můžete přidat nebo odebrat více komponent. Po kliknutí na jednotlivou položku se zobrazí rozbalovací menu s následujícími možnostmi:

install_add_component

Po dokončení výběru klikněte na tlačítko Změnit a instalátor provede požadované akce.


Poznámka

Změnit nainstalované komponenty můžete kdykoli opětovným spuštěním instalačního .msi balíčku. Změna většiny komponent nevyžaduje restart serveru. Pouze dojde k restartování grafického rozhraní produktu. V případě komponent vyžadujících restart serveru vás vyzve Windows Installer k restartu a nově přidané komponenty se objeví po opětovném spuštění serveru.