Spuštěné procesy

Tento nástroj zobrazuje spuštěné programy a procesy a umožňuje společnosti ESET získávat informace o nových infiltracích. ESET Mail Security poskytuje detailnější informace o spuštěných procesech díky technologii <%ESET_LIVE_GRID%> pro zajištění lepší ochrany uživatelů.

running_processes


Poznámka:

Aplikace označené jako V pořádku (zelený) jsou bezpečné a vyloučené z kontroly pro zajištění vyššího výkonu kontroly počítače a běhu rezidentní ochrany souborového systému.

Úroveň rizika

Ve většině případů přiřazuje ESET Mail Security a technologie ESET LiveGrid® objektům (souborům, procesům, klíčům registru apod.) úroveň rizika na základě sady heuristických pravidel, které reprezentují pravděpodobnost škodlivosti objektu. Poté na základě těchto výsledků přidělí procesům úroveň rizika od V pořádku (zelený) až po Nebezpečný (červený).

Proces

Název aplikace nebo procesu, který aktuálně běží na počítači. Pro zobrazení všech běžících programů na počítači můžete použít také Správce úloh systému Windows. Správce úloh spustíte kliknutím pravým tlačítkem na Hlavní panel a vybráním možnosti Spustit správce úloh, případně pomocí klávesové zkratky Ctrl + Shift + Esc.

PID

ID běžícího procesu v operačním systému Windows.

Počet uživatelů

Počet uživatelů, kteří používají danou aplikaci. Tyto informace se shromažďují pomocí technologie ESET LiveGrid®.

První výskyt

Doba, kdy byl proces poprvé objeven pomocí technologie  ESET LiveGrid®.

Název aplikace

Název aplikace, které proces patří.


Poznámka:

V případě, že je aplikace označená jako Neznáma (oranžová), nemusí to nutně znamenat, že obsahuje škodlivý kód. Obvykle se jedná o novou aplikaci. Pokud si nejste jisti, zda je tomu opravdu tak, můžete soubor odeslat k analýze do virové laboratoře společnosti ESET. Pokud se potvrdí, že jde o aplikaci obsahující škodlivý kód, její detekce bude zahrnuta do další aktualizace.

Zobrazit detaily

Po vybrání konkrétního procesu můžete kliknout na toto tlačítko a v dolní části okna se zobrazí následující informace:

Cesta k souboruumístění aplikace v počítači,

Velikost souboruvelikost souboru v B (bajtech),

Popis souborucharakteristika souboru vycházející z jeho popisu získaného od operačního systému,

Název výrobcenázev výrobce aplikace nebo procesu,

Verze produktutato informace pochází od výrobce aplikace nebo procesu,

Název produktunázev aplikace, obvykle obchodní název produktu,

Vytvořenodatum a čas, kdy byla aplikace vytvořena,

Upraveno – datum a čas, kdy byla aplikace naposledy upravena.

Po kliknutí pravým tlačítkem myši na konkrétní proces můžete pro něj přímo vytvořit výjimku. Cesta k danému procesu se přidá na seznam Vyloučených procesů.