Antivirus a antispyware

V této části můžete konfigurovat antivirovou a antispywarovou ochranu poštovního serveru.


DŮLEŽITÉ

Transportní ochrana zajišťovaná transportním agentem a je dostupná na Microsoft Exchange Server 2007 a novějším pouze v případě, kdy Exchange Server máte v roli Edge Transport nebo Hub Transport. Dostupná je také v případě, kdy máte na jednom serveru nainstalováno více rolí (Edge Transport nebo Hub Transport).

Ochrana transportu zpráv

Po vypnutí možnosti Zapnout antivirovou a antispywarovou ochranu nedojde k odebrání plug-inu ESET Mail Security plug-in for Exchange server z procesu Microsoft Exchange serveru. Plug-in bude na transportní vrstvě zprávy propouštět bez kontroly na přítomnost virů. Přesto však budou zprávy kontrolovány na úrovni databáze na přítomnost virů a spamu, a také na ně budou aplikována pravidla.

antivirus_antispyware01

Ochrana databáze poštovních schránek

Po vypnutí možnosti Zapnout antivirovou a antispywarovou ochranu nedojde k odebrání plug-inu ESET Mail Security plug-in for Exchange server z procesu Microsoft Exchange serveru. Plug-in bude na databázové úrovni zprávy propouštět bez kontroly na přítomnost virů. Přesto však budou zprávy kontrolovány transportní vrstvou na přítomnost virů a spamu, a také na ně budou aplikována pravidla.

antivirus_antispyware02

Volitelná kontrola databáze poštovních schránek

Tato možnost je dostupná, pokud v sekci Server vypnete ochranu databáze poštovních schránek.

V této části můžete detailně konfigurovat parametry ochrany databáze poštovních schránek, volitelné kontroly databáze poštovních schránek a ochrany transportu zpráv.