Antispamová ochrana

Antispamová ochrana je standardně zapnuta. Pro její vypnutí můžete použít přepínač na řádku Zapnout antispamovou ochranu.


Poznámka

Mějte na paměti, že vypnutím antispamové ochrany se nezmění stav ochrany. To znamená, že v hlavním okně programu v sekci Přehled bude uvedena informace: Maximální ochrana. Vypnutí antispamové ochrany není považováno za snížení úrovně ochrany.

antispam_protection

Používat seznamy důvěryhodných adres Exchange Serveru pro automatické výjimky antispamové ochrany

Produkt ESET Mail Security může používat konkrétní "důvěryhodné seznamu" Exchange serveru. Po aktivování této možnosti je vyhodnocováno, zda:

IP adresa serveru se nachází na seznamu povolených IP adres Exchange Serveru

Příjemce zprávy má ve své poštovní schránce nastaven příznak pro vynechání antispamové kontroly

Příjemce zprávy má jejího odesílatele zařazeného na seznamu důvěryhodných odesílatelů (ujistěte se, že máte nastavenu synchronizaci tohoto seznamu s Exchange severem včetně agregace důvěryhodných seznamů)

Pokud zpráva vyhoví jedné z výše uvedených podmínek, tato zpráva neprojde antispamovou kontrolou a bude rovnou doručena do schránky příjemce.

Akceptovat příznak Exchange Serveru v SMTP relaci pro vynechání antispamové kontroly

Tuto možnost je vhodné použít v případě, kdy máte autentifikované SMTP relace mezi Exchange servery a aktivní vynechání antispamové kontroly. Například, pokud máte Edge a Hub server, není potřeba kontrolovat komunikaci mezi těmito servery. Uvedená možnost je standardně zapnuta, ale uplatňuje se pouze v případě, kdy máte nastavenou SMTP relaci pro vynechání antispamové kontroly svém na Exchange serveru. Pokud tuto možnost deaktivujete, ESET Mail Security bude kontrolovat SMTP relaci bez ohledu na nastavení vynechání antispamové kontroly na vašem Exchange serveru.


Poznámka

Pro zajištění maximální účinnosti antispamové ochrany je nutné pravidelně aktualizovat antispamové jádro. Aby se mohla antispamová databáze aktualizovat, musí mít ESET Mail Security přístup do internetu. Seznam používaných IP adres a portů, které je nutné povolit na firewallu, případně proxy, naleznete v Databázi znalostí exlink.

Další nastavení jednotlivých součástí antispamové ochrany naleznete v samostatných sekcích:

Filtrování a ověření

Rozšířená nastavení

Nastavení Greylistingu

SPF a DKIM

Backscatter ochrana