Správa URL adres

Prostřednictvím správy URL adres můžete definovat seznamy adres webových stránek, které budou blokovány, povoleny, nebo vyloučeny z kontroly. Webové stránky zařazené na Seznamu blokovaných adres nebudou dostupné, na rozdíl od adres na Seznamu povolených adres. Webové stránky zařazené na Seznamu adres vyloučených z kontroly nebudou kontrolovány na přítomnost škodlivého kódu. Filtrování protokolu SSL/TLS musí být aktivní, pokud chcete filtrovat HTTPS adresy. V opačném případě by byl zakázán pouze přístup na nešifrovanou verzi webové stránky.

Na jeden seznam si můžete přidat adresy z veřejných blacklistů, do druhého stránky, které chcete blokovat. V tomto případě se vám budou externí seznamy adres pohodlněji aktualizovat.

Klikněte na Změnit a Přidat pro vytvoření nového seznamu adres, který bude vedle těch předdefinovaných. Toho můžete využít při tvorbě logických skupin adres. Standardně jsou k dispozici tři seznamy:

Seznam adres vyloučených z kontroly obsahu – adresy uvedené v tomto seznamu nebudou kontrolovány na škodlivý kód.

Seznam povolených adres – pokud do seznam blokovaných adres vložíte hvězdičku (*), bude uživateli povolen přístup pouze na adresy uvedené v tomto seznamu. Přístup na tyto adresy bude povolen i v případě, že se zároveň nachází na seznamu blokovaných adres.

Seznam blokovaných adres – na adresy v tomto seznamu nebude povolen přístup, pokud se zároveň nenachází na seznamu povolených adres.

address_list_types

Pro přidání záznamu na seznam adres klikněte na tlačítko Přidat. Při použití oddělovače můžete přidat hromadně více záznamů. Aktuální seznam upravíte kliknutím na tlačítko Změnit, vymažete kliknutím na Odstranit. Vymazat můžete pouze vámi přidané seznam adres , vestavěné seznamy není možné odstranit.

V seznamech můžete používat speciální znaky * (hvězdičku) a ? (otazník). Přičemž znak * nahrazuje libovolný řetězec a znak ? nahrazuje libovolný znak. Vyloučené adresy se nekontrolují proti hrozbám, a proto by měl seznam výjimek obsahovat pouze ověřené a důvěryhodné adresy. Rovněž je potřeba dbát opatrnosti při používání speciálních znaků v tomto seznamu.


Poznámka

Pokud chcete zablokovat všechny HTTP adresy kromě těch definovaných na Seznamu povolených adres, zadejte do seznamu blokovaných adres * (hvězdičku).