Ochrana poštovních klientů

Integrace ESET Mail Security do poštovních klientů zvyšuje úroveň ochrany před škodlivým kódem obdrženým prostřednictvím e-mailových zpráv. Pokud používáte poštovního klienta, který ESET Mail Security podporuje, je vhodné integraci povolit. Při integraci dochází k vložení panelu nástrojů programu ESET Mail Security do poštovního klienta (panel nástrojů není dostupný pro nejnovější verze Windows Live Mail), což přispívá k efektivnější kontrole e-mailových zpráv.

Integrace do poštovních klientů

Modul ochrany poštovních klientů podporuje Microsoft Outlook, Outlook Express, Windows Mail a Windows Live Mail. Ochrana je zajišťována pomocí zásuvného doplňku v těchto programech. Hlavní výhodou doplňku je nezávislost na použitém protokolu. Pokud jsou zprávy šifrovány, virový skener je dostává ke kontrole již dešifrované. Pokud není nastavena integrace, e-mailová komunikace je stále chráněna modulem ochrany poštovních klientů (POP3, IMAP). Úplný seznam podporovaných poštovních klientů a jejich verzí naleznete v Databázi znalostí exlink.

Nekontrolovat při změně obsahu složky s doručenou poštou

Tuto možnost doporučujeme použít v případě, že pociťujete zpomalení při práci s poštovním klientem /platné pouze pro MS Outlook). Uvedená situace může nastat například, že přijímáte zprávy z úložiště zpráv prostřednictvím Kerio Outlook Connector.

Zapnout poštovní ochranu prostřednictvím doplňku do poštovního klienta

Pomocí této možnosti můžete částečně vypnout poštovní ochranu bez zrušení integrace v poštovním klientovi. Doplněk můžete deaktivovat kompletně, případně jen pro určité zprávy:

Příchozí zprávy – zapne/vypne kontrolu přijatých zpráv.

Odchozí zprávy – zapne/vypne kontrolu odesílaných zpráv.

Čtené zprávy – zapne/vypne kontrolu prohlížených zpráv.

S infikovanými zprávami provést následující akci

Žádná akce – program upozorní na zprávy s infikovanými přílohami, avšak neprovede žádnou akci.

Vymazat zprávu – program upozorní na infikované přílohy a odstraní celou zprávu.

Přesunout zprávu do složky s odstraněnými zprávami – program bude přesouvat infikované zprávy do složky s vymazanými zprávami.

Přesunout zprávu do složky – program bude přesouvat infikované zprávy do vybrané složky.

Složka – definujte vlastní složku, do které chcete přesouvat infikované zprávy.

Opakovat kontrolu po aktualizaci

Pomocí této možnosti zapnete/vypnete opětovnou kontrolu zpráv po provedení aktualizace detekčního jádra.

Zohlednit výsledky kontroly provedené dalšími moduly

Po vybrání této možnosti bude modul poštovní ochrany přijímat také výsledky kontroly provedené jinými moduly (kontrolou protokolu POP3, IMAP).