Diagnostika

Diagnostika poskytuje výpisy ze selhání běhu procesů programu ESET (například ekrn.exe). Pokud aplikace selže, vygeneruje se výpis, tzv. dump. Ten může pomoci vývojářům při ladění a opravě různých problémů v ESET Mail Security.

Z rozbalovacího menu Typ výpisu vyberte jednu z níže uvedených možností:

Žádný – vybráním této možnosti vypnete generování výpisů obsahu paměti.

Minimální – (přednastavený) zaznamená nejmenší sadu užitečných informací, které mohou pomoci identifikovat důvod, proč se aplikace nečekaně zastavila. Tento typ výpisu může být užitečný, pokud jste omezeni volným místem na disku. Nicméně, kvůli omezenému množství zahrnutých informací, chyby, které nebyly způsobeny přímo vláknem běžícím v době problému, nemusí být objeveny analýzou tohoto souboru.

Úplný – zaznamená celý obsah systémové paměti, když se aplikace nečekaně zastaví. Kompletní výpis z paměti může obsahovat data procesů, které běžely v době, kdy byl výpis vytvořen.

 

Aktivovat diagnostické protokolování síťové ochrany

Po zapnutí bude do souboru v PCAP formátu zaznamenána veškerá síťová komunikace vyhodnocována síťovou ochranou. Toto pomůže vývojářům při diagnostice a řešení problémů se síťovou ochranou.

Aktivovat diagnostické protokolování filtrování protokolů

Do budou do souboru v PCAP formátu zaznamenána data zpracovaná filtrováním protokolů. Toto pomůže vývojářům při diagnostice a řešení problémů s modulem filtrování protokolů.

Aktivovat diagnostické protokolování modulu aktualizace

Po zapnutí se zaznamenají všechny události související s procesem aktualizace. Toto pomůže vývojářům při diagnostice a řešení problémů s modulem zajišťujícím aktualizaci.

Aktivovat diagnostické protokolování licence

Po zapnutí se zaznamená veškerá komunikace s licenčním serverem.

Aktivovat diagnostické protokolování operačního systému

Po aktivování se sesbírají informace o operačním systému jako jsou běžící procesy, aktivita CPU a diskové operace. Toto pomůže vývojářům při diagnostice a řešení problémů s chodem programu ve vašem operačním systému.

Cílová složka

Místo, kam se vygeneruje výpis při pádu.

Otevřít diagnostikou složku

Kliknutím na Otevřít se v novém okně Průzkumníka Windows zobrazí obsah výše definované složky.

Vytvořit diagnostický výpis

Po kliknutí na Vytvořit se do cílové složky vygeneruje soubor s výpisem obsahu paměti.

hmtoggle_plus0Technická podpora