Správa zařízení

ESET Mail Security zahrnuje automatickou správu zařízení, jako jsou CD/DVD/USB Tento modul umožňuje kontrolovat, blokovat nebo upravovat rozšířené filtry nebo oprávnění a definovat schopnost uživatele přistupovat k danému zařízení a pracovat s ním. To může být užitečné v případě, kdy například administrátor potřebuje zajistit, aby uživatelé nevkládali výměnná média s nežádoucím obsahem do počítače.


Poznámka

Pokud povolíte ovládání zařízení pomocí přepínače Integrovat do systému, funkce Ovládání zařízení ESET Mail Security se aktivuje. Aby se tato změna projevila, je nutné restartovat systém.

Ovládání zařízení se aktivuje a můžete upravit jeho nastavení. Pokud do počítače vložíte externí zařízení, na které se aplikuje blokovací pravidlo, zobrazí se v pravém dolním rohu obrazovky informační okno a přístup k zařízení bude zakázán.

Pravidla

Pravidla definují akce, které má modul provést, pokud po připojení zařízení k počítači vyhovuje tomuto pravidlu.

Skupiny

Kliknutím na Změnit můžete spravovat skupinu zařízení. Vytvořit si můžete novou nebo do existující přidat další záznamy (zařízení). Vytvořte novou skupinu zařízení nebo vyberte existující skupinu pro přidání nebo odebrání zařízení ze seznamu.


Poznámka

Položky protokolu zařízení můžete zobrazit v souborech protokolu.