Anti-Phishingová ochrana přístupu na web

Termín phishing definuje kriminální činnost, která využívá sociální inženýrství (manipulace uživatelů za účelem získání citlivých dat). Phishing je často využíván pro získání citlivých informací, jako jsou číslo bankovních účtů, PIN kódy a další.

ESET Mail Security obsahuje anti-phishingovou ochranu, která blokuje internetové stránky s tímto obsahem. Důrazně doporučujeme aktivovat Anti-Phishingovou ochranu programu ESET Mail Security. Podrobnější informace o fungování Anti-Phishingové ochrany ESET Mail Security naleznete v ESET Databázi znalostí exlink.

Pokud otevřete stránku se škodlivým obsahem, zobrazí se v internetovém prohlížeči níže uvedené upozornění. Pokud přesto chcete stránku otevřít, klikněte na tlačítko Pokračovat na stránku (nedoporučujeme).

web_phishing


Poznámka

V případě, že budete pokračovat na potenciální phishingovou stránku, na několik hodin se pro ni vytvoří výjimka. Následně bude přístup opět blokován. Pokud chcete stránky povolit natrvalo, použijte nástroj Správce URL adres.

Pokud narazíte na podezřelý web, který se zdá být phishing nebo jinak škodlivý, můžete jej nahlásit společnosti ESET pro analýzu. Předtím, než odešlete stránku do společnosti ESET, se ujistěte, že splňuje alespoň jedno z níže uvedených kritérií:

stránka není detekována jako škodlivá,

soubor je detekován nesprávně jako hrozba. V tomto případě použijte tento odkaz exlink.

Případně můžete odeslat odkaz e-mailem. Ten, prosím, včetně vložené adresy stránky odešlete e-mailem na adresu samples@eset.com. Nezapomeňte vyplnit předmět e-mailu a přiložte maximální možné množství informací o dané stránce (jak jste se k ní dostali, od koho jste odkaz na ní obdrželi apod.)