Vzdálená správa prostřednictvím ESET Remote Administrator

ESET Remote Administrator (ERA) je aplikace, která umožňuje spravovat produkty ESET na stanicích, serverech i mobilních zařízeních z jednoho centrálního místa v síti. Systém správy úloh v ESET Remote Administrator umožňuje instalovat bezpečnostní řešení ESET na vzdálená zařízení a rychle reagovat na nové problémy a hrozby. ESET Remote Administrator neposkytuje ochranu proti škodlivému kódu, tu zajišťuje bezpečnostní produkt ESET nainstalovaný na cílovém zařízení.

Bezpečnostní řešení ESET je možné nasadit je v kombinovaném síťovém prostředí. Produkty ESET jsou dostupné nejen pro operační systém Windows, ale také na Linux a macOS, stejně tak pro mobilní zařízení (smartphony a tablety).

ESET Remote Administrator Server – výkonná část, která zajišťuje komunikaci mezi klientskými stanice (ERA Agenty) a data ukládá do databáze. ERA Server můžete nainstalovat na Windows, Linux nebo jej do virtuální prostředí nasadit jako virtuální appliance.

ERA Web ConsoleERA Web Console nahrazuje ESET Remote Administrator Console (ERAC), která se pro vzdálenou správu používala do verze 5. Jedná se o webové rozhraní, které poskytuje informace o zařízeních ve vaší síti, bezpečnostních incidentech a umožňuje instalaci i konfiguraci produktů ESET. Pokud máte webový server dostupný z internetu, můžete ESET Mail Security spravovat prakticky odkudkoli z libovolného zařízení s internetovým prohlížečem.

ERA Agentkomponenta, která zajišťuje komunikaci mezi klientskou stanicí/bezpečnostním produktem ESET a ERA Serverem. ERA Agenta musíte nainstalovat na každé zařízení, které chcete vzdáleně spravovat prostřednictvím ERA Web Console. Instalaci můžete provést lokálně nebo vzdáleně. Díky agentovi jste schopni ze stanici získat mnohem větší množství dat, a protože si agent pamatuje veškeré politiky, odpovídající nastavení aplikuje v případě bezpečnostních incidentů okamžitě bez nutnosti přímé viditelnosti ERA Serveru.

dashboard

icon_details_hoverPoznámka:

Pro více informací se podívejte do online nápovědy ESET Remote Administrator. Uživatelskou příručku máme rozdělenou na Instalační a administrační část. Samostatně máme také příručka pro nasazení virtuální appliance.