payment_protection_iconOchrana plateb

Ochrana plateb představuje další bezpečnostní vrstvu, která byla navržená za účelem ochrany vašich finančních dat proti sofistikovanému phishingu a dalším hrozbám v zařízeních Android. Ochrana plateb zamezuje ostatním aplikacím zaznamenat spuštění chráněných aplikací a zároveň u chráněných aplikací znemožňuje zaměňování nebo čtení informací zobrazených na obrazovce.

K zabezpečenému přístupu do bankovních a platebních aplikací použijte Bezpečný spouštěč. Ten se v zařízení vytvoří po zapnutí Ochrany plateb. Bezpečný spouštěč naleznete v seznamu svých aplikací safe_launcher_app nebo v ESET Mobile Security > Ochrana plateb ic_payment_protection. Pokud otevřete bankovní či platební aplikaci běžným způsobem (ne pomocí Bezpečného spouštěče), ESET Mobile Security zobrazí oznámení o nezabezpečeném spuštění aplikace.

Bezpečný spouštěč již po vytvoření některé bankovní a platební aplikace obsahuje. Pro přidání dalších aplikací otevřete Bezpečný spouštěč > ťukněte na Spravovat v pravém horním rohu a vyberte aplikace, které chcete chránit. Volbu potvrďte ťuknutím na OK.

 

note

Přístup přes Bezpečný spouštěč

Pro rychlejší a snadnější přístup k bankovním a platebním aplikacím si přidejte Bezpečný spouštěč na svou domovskou obrazovku. Abyste tak učinili, podržte dlouze prst na ikoně Bezpečný spouštěč a přesuňte jej na domácí obrazovku.