Správa klientů

Na záložce Správa klientů uvidíte jako bezpečnostní administrátor informace o všech klientech aktivovaných licencemi, které spravujete.

Trojice ikon icon_switches slouží pro filtrování počítačů podle závažnosti jejich stavu. Kombinací jednotlivých filtrů si můžete zobrazit pouze klienty, kteří vyhovují aktivním filtrům. Ikony reprezentují následující filtry:

icon_green_check Klienti s platnou a aktivní licencí,

icon_yellow_exclamation Klienti s licencí, které se blíží konec platnosti licence nebo je vyžadována jiná akce, pro její další používání,

icon_red_exclamation Klienti s licencí, u které byl překročen počet klientů povolených licencí nebo platnost licence vypršela.

Jednotlivé licence identifikuje ID licence ve sloupci Licence. Pro zobrazení podrobných informací o licenci klikněte na šipku dolů ve sloupci Licence a vyberte atribut, který chcete zobrazit.

unit_management_security_admin

Na této stránce můžete monitorovat stav klientských stanic. Pokud se klient nepřipojil více než 14 dní, jeho stav se zobrazí oranžově. Pokud se klient nepřipojil více než 30 dní, stav klienta bude červený. Zobrazená data můžete řadit podle jednotlivých atributů kliknutím na požadovaný sloupec. Informace ve sloupci Aktivován pomocí ERA reprezentuje, zda byl klient aktivován prostřednictvím ESET Remote Administrator. Sloupec rozsah platí pro serverové produkty ESET a zobrazuje například počet licencovaných e-mailových schránek ESET Mail Security pro Microsoft Exchange Server.

Jako bezpečnostní administrátor můžete deaktivovat všechny klienty, které jste aktivoval prostřednictvím svého účtu. Například pokud je klient neaktivní, můžete pomocí tlačítka Deaktivovat uvolnit zabranou licenci. Produkt ESET bude deaktivován při další aktualizaci – synchronizace probíhá každých 6 hodin.

Poznámka: Jako bezpečnostní administrátor můžete deaktivovat pouze klienty, které jste aktivovali pomocí svého účtu. Nemůžete deaktivovat klienty aktivované přímo licenčním klíčem nebo klienty, které aktivoval jiný bezpečnostní administrátor. Jedná se o bezpečnostní opatření, které zabraňuje neautorizované deaktivaci klientů.