Správa licencí

Na záložce Správa licencí uvidíte informace o tom, kolik počítačů bylo pomocí konkrétní licence aktivováno, dále také stav jednotlivých licencí a možnosti související s distribucí licence. Pomocí ikon icon_switches nacházejících se v pravém horním rohu pod možností Odhlásit, můžete filtrovat jednotlivé licence a zobrazit si například jen problémové licence.

Čtveřice ikon icon_switches slouží pro filtrování licencí podle závažnosti jejich stavu. Kombinací jednotlivých filtrů si můžete zobrazit pouze licence, které vyhovují aktivním filtrům. Ikony reprezentují následující filtry:

icon_green_check Licence je platná a jsou prostřednictví ní aktivováni klienti.

icon_yellow_exclamation Blíží se konec platnosti licence nebo nebo je vyžadována jiná akce, pro její další používání,

icon_clock Licence není aktivní; buď její platnost vypršela, prostřednictvím této licence nejsou aktivováni žádní klienti, případně je nutné provést další kroky pro její aktivaci,

icon_red_exclamation Licence, u které byl překročen počet klientů povolených licencí nebo platnost licence vypršela.

unit_distributions

Licence jsou identifikovány podle svého unikátního ID licence. U každé licence je zobrazen produkt, pro který platí, vlastník licence, její celkový stav, stejně jako počet klientů, kteří byli pomocí dané licence aktivováni, rozsah platnosti licence (v případě serverových produktů jde o počet klientů/poštovních schránek/uživatelů). Dále máte možnost na této stránce vygenerovat offline licenční soubor symbol_document_offline (pro offline aktivaci) a získat klasickou licenci symbol_document_legacy (uživatelské jméno/heslo a licenční soubor).

Poznámka: Zobrazení sloupce offline soubor a klasická licence aktivujete na záložce Nastavení.