ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Günlük filtreleme

MODULE_INACTIVE Filtreleme simgesini tıklayarak (Araçlar > Günlük dosyaları) filtreleme kriterlerini tanımlayın.

Günlük filtreleme özelliği, özellikle çok fazla kayıt olduğunda aradığınız bilgileri bulmanıza yardımcı olur. Günlük kayıtlarını daraltmanıza olanak tanır, örneğin belirli bir olay türü, durum veya zaman aralığı için arama yaparken. Belirli arama seçeneklerini belirterek günlük kayıtlarını filtreleyebilirsiniz. Günlük dosyaları penceresinde yalnızca alakalı olan kayıtlar (arama seçeneklerine göre) gösterilir.

Metin bul alanına aradığınız anahtar kelimeyi girin. Aramanızı daraltmak için Sütunlarda ara açılır menüsünü kullanın. Kayıt günlük türleri açılır menüsünden bir veya iki kayıt seçin. Sonuçlar görmek istediğiniz Zaman dilimini tanımlayın. Ayrıca Yalnızca tam sözcükleri eşleştir veya Büyük küçük harf duyarlı gibi diğer arama seçeneklerini de kullanabilirsiniz.

Metin bul

Bir dize girin (kelime veya kelimenin bir bölümü). Sadece bu dizeyi içeren kayıtlar gösterilir. Diğerleri sonuçlar arasına alınmaz.

Sütunlarda ara

Arama yaparken hangi sütunların dikkate alınacağını seçin. Arama için kullanılacak bir veya daha fazla sütun işaretleyebilirsiniz.

Kayıt türleri

Açılır menüden bir veya daha fazla kayıt günlüğü türü seçin:

Tanılama – Programla ilgili hassas ayarlama gerektiren bilgileri ve yukarıdaki tüm kayıtları günlüğe kaydeder.

Bilgilendirici – Başarılı güncelleme iletileri dahil olmak üzere bilgilendirici iletileri ve yukarıdaki tüm kayıtları kaydeder.

Uyarılar – Kritik hataları ve uyarı iletilerini kaydeder.

Hatalar – "Dosya indirme hatası" gibi hatalar ve kritik hatalar kaydedilir.

Kritik – Yalnızca kritik hatalar (Antivirus korumasını,

Zaman dilimi

Görüntülenmesini istediğiniz sonuçların ait olduğu zaman dilimini tanımlayın.

Belirtilmiyor (varsayılan) - Zaman diliminde arama yapmaz, tüm günlükte arar.

Son gün

Son hafta

Son ay

Zaman dilimi - Yalnızca belirtilen zaman dilimindeki kayıtları filtrelemek için tam zaman dilimini (Başlangıç: ve Bitiş:) belirtebilirsiniz.

Yalnızca tam sözcükleri eşleştir

Daha hassas sonuçlar için tam sözcükleri aramak istiyorsanız onay kutusunu işaretleyin.

Büyük küçük harf duyarlı

Filtreleme sırasında büyük/küçük harf sizin için önemliyse bu seçeneği etkinleştirin. Filtreleme/arama seçeneklerini yapılandırdıktan sonra filtrelenen günlük kayıtlarını görmek için Tamam'ı veya aramaya başlamak için Bul'u tıklayın. Günlük dosyaları mevcut konumunuzdan (vurgulanan kayıttan) başlayarak yukarıdan aşağı doğru aranır. İlk ilgili kayıt bulunduğunda arama durur. Bir sonraki kaydı aramak için F3'e basın veya arama seçeneklerinizi hassaslaştırmak için sağ tıklayıp Bul'u seçin.