ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Masaüstü bildirimleri

Masaüstü bildirimleri sistem görev çubuğunun yanında küçük bir bildirim penceresiyle temsil edilir. Varsayılan olarak 10 saniye gösterilecek şekilde ayarlanmıştır, ardından yavaşça kaybolur. Bildirimler; başarılı ürün güncellemeleri, yeni bağlanan cihazlar, virüs tarama görevlerinin tamamlanması veya yeni tehditlerin bulunmasını kapsayabilir.

CONFIG_DESKTOP_NOTIFICATIONS

Bildirimleri masaüstünde göster - Bu seçeneğin etkin halde kalmasını öneririz. Bu sayede, ürün yeni bir olay olduğunda sizi bilgilendirebilir.

Uygulama bildirimleri - Belirli Masaüstü bildirimleri'ni etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için Düzenle'yi tıklayın.

Uygulamalar tam ekran modunda çalıştırılırken bildirimleri göster - Uygulamalar tam ekran modunda çalıştırılırken interaktif olmayan tüm bildirimleri bastırır.

Saniye cinsinden zaman aşımı - Bildirim görünürlüğü süresini ayarlayın. Değer 3-30 saniye arasında olmalıdır.

Şeffaflık - Bildirim saydamlığı yüzdesini ayarlayın. Desteklenen aralık 0 (şeffaflık yok) - 80 (çok yüksek şeffaflık) arasındadır.

Görüntülenecek olayların minimum ayrıntı düzeyi – Gösterilen başlangıç bildirimi önem derecesi düzeyini ayarlayın. Açılır menüden aşağıdaki seçeneklerden birini belirleyin:

oTanılama - Programla ilgili hassas ayarlama gerektiren bilgileri ve yukarıdaki tüm kayıtları günlüğe kaydeder.

oBilgilendirici – Başarılı güncelleme iletileri dahil olmak üzere, standart olmayan ağ olayları gibi bilgilendirici iletileri ve yukarıdaki tüm kayıtları kaydeder.

oUyarılar - Uyarı mesajları, hatalar ve kritik hataları gösterir (örneğin, güncelleme başarısız).

oHatalar - Hataları (örneğin, belge koruması başlatılmadı) ve kritik hataları görüntüler.

oKritik - Yalnızca kritik hataları gösterir (Antivirus korumasının veya virüs bulaşmış sistemin başlatılmasıyla ilgili hata).

Çok kullanıcılı sistemlerde bildirimleri bu kullanıcının ekranında göster - Seçili hesabın masaüstü bildirimlerini almasına olanak tanır. Örneğin Yönetici hesabını kullanmıyorsanız tam hesap adını yazdığınızda masaüstü bildirimleri belirtilen hesap için gösterilecektir. Yalnızca bir kullanıcı hesabı masaüstü bildirimleri alabilir.

Bildirimlerin ekran odaklı olmasına izin ver - Bildirimlerin ekran odaklı olmasına ve ALT + Tab ile erişilebilir olmasına olanak sağlar.