ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Günlük dosyaları

ESET Internet Security ürününün günlük kaydı yapılandırmasını Gelişmiş ayarlar > Araçlar > Günlük dosyaları'nda bulabilirsiniz. Günlük bölümü günlüklerin nasıl yönetileceğini belirlemek için kullanılır. Program sabit disk alanından tasarruf etmek için eski günlükleri otomatik olarak siler. Günlük dosyaları için aşağıdaki seçenekleri belirleyebilirsiniz:

En düşük günlük ayrıntı düzeyi - Günlüğe kaydedilecek olayların en düşük ayrıntı düzeyini belirtir:

Tanılama – Programla ilgili hassas ayarlama gerektiren bilgileri ve yukarıdaki tüm kayıtları günlüğe kaydeder.

Bilgilendirici – Başarılı güncelleme iletileri dahil olmak üzere bilgilendirici iletileri ve yukarıdaki tüm kayıtları kaydeder.

Uyarılar – Kritik hataları ve uyarı iletilerini kaydeder.

Hatalar"Dosya indirme hatası" gibi hatalar ve kritik hatalar kaydedilir.

Kritik - Yalnızca kritik hatalar günlüğe kaydedilir (Antivirus korumasını, Güvenlik duvarını vs. başlatırken hata...).


note

Engellenen tüm bağlantılar Tanılama ayrıntı düzeyini seçtiğinizde kaydedilir.

(Gün) dünden eski kayıtları otomatik olarak sil alanında belirtilen günden daha eski günlük girişleri otomatik silinir.

Günlük dosyalarını otomatik olarak en iyi duruma getir – Bu seçenek işaretlendiğinde, Kullanılmayan kayıt sayısı şu değeri aşarsa (%) alanında belirtilen değerden fazlaysa, günlük dosyaları otomatik olarak birleştirilir.

Günlüklerin birleştirilmesi işlemini başlatmak için En iyi duruma getir seçeneğini tıklatın. Bu işlem sırasında tüm boş günlük girdileri kaldırılır, böylece performans ve günlük işleme hızı artar. Bu iyileşme özellikle çok sayıda girdi içeren günlüklerde belirgin olarak gözlenir.

Günlük dosyaları'ndan farklı dosya biçimlerinde günlükleri depolamayı etkinleştirmek için Metin protokolünü etkinleştir seçeneğini etkinleştirin:

Hedef dizin – Günlük dosyalarının depolanacağı dizin (yalnızca Metin/CSV için geçerlidir). Her günlük bölümünün önceden tanımlı dosya adına sahip kendi dosyası vardır (örneğin, günlükleri depolamak için düz metin dosya biçimi kullanıyorsanız günlük dosyalarının Algılamalar bölümü için virlog.txt kullanılır).

TürMetin dosyası biçimini seçerseniz, günlükler bir metin dosyasına depolanır ve veriler ayrı ayrı sekmeler haline getirilir. Aynısı, virgülle ayrılan CSV dosya biçimi için de uygulanır. Olay seçeneğini belirlerseniz günlükler, dosya yerine Windows Olay günlüğüne depolanır (Denetim masasındaki Olay Görüntüleyici kullanılarak görüntülenebilir).

Tüm günlük dosyalarını silTür açılır menüsünde seçili olan depolanmış günlüklerin tamamını siler. Günlüklerin başarılı bir şekilde silinmesinin ardından bir bildirim gösterilir.


note

Sorunları daha hızlı çözmeye yardımcı olmak adına ESET bilgisayarınızdan günlükler sağlamanızı isteyebilir. ESET Log Collector, istenen bilgileri toplamanızı kolaylaştırır. ESET Log Collector hakkında daha fazla bilgi için lütfen ESET Bilgi Bankası makalemize bakın.