ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Uygulama değişikliği algılaması

Uygulama değişikliği algılama özelliği, güvenlik duvarı kuralının bulunduğu değiştirilmiş uygulamalar bağlantı kurmaya çalışırsa bildirim görüntüler. Uygulama değişikliği, orijinal bir uygulamayı farklı bir yürütülebilir tarafından gerçekleştirilen başka bir uygulama ile geçici veya kalıcı olarak değiştirme mekanizmasıdır (güvenlik duvarı kurallarının kötüye kullanılmasına karşı korur).

Bu özelliğin genel olarak herhangi bir uygulamada yapılan değişiklikleri algılama amaçlı olmadığını lütfen unutmayın. Amacı güvenliği tehdit edici varolan güvenlik duvarı kurallarını engellemek ve yalnızca belirli güvenlik duvarı kurallarının var olduğu uygulamaların izlenmesini sağlamaktır.

Uygulama değişikliği algılamasını düzenlemek için Gelişmiş ayarlar > Korumalar > Ağ erişimi koruması > Güvenlik Duvarı > Uygulama değişikliği algılaması'nı açın.

Uygulama değişikliklerini algılamayı etkinleştir – Seçilirse, program uygulamalardaki değişiklikleri (güncellemeler, virüsten etkilenme, diğer değişiklikler) izler. Değiştirilen bir uygulama bağlantı kurmaya çalıştığında, Güvenlik duvarı tarafından bilgilendirilirsiniz.

İmzalı (güvenilir) uygulamalarda değişikliğe izin ver – Uygulama, değişiklikten önce ve sonra aynı geçerli dijital imzaya sahipse bildirmez.

Tespit dışında bırakılan uygulamaların listesi - Bu pencere, bildirim olmaksızın değişikliğe izin verilen uygulamaları tek tek eklemenize veya kaldırmanıza izin verir.