Pomoc online ESET

Wyszukaj Polski
Wybierz temat

Wybieranie próbki do analizy

Jeżeli znajdziesz podejrzany plik na komputerze lub podejrzaną witrynę w Internecie, możesz je przesłać do analizy w laboratorium firmy ESET (dostępność tej opcji zależy od konfiguracji rozwiązania ESET LiveGrid®).


important

Zanim prześlesz próbki do firmy ESET

Nie przesyłaj próbki, jeżeli nie spełnia co najmniej jednego z następujących kryteriów:

Próbka nie jest w ogóle wykrywana przez produkt ESET.

Plik jest błędnie wykrywany jako zagrożenie.

Nie akceptujemy plików osobistych jako próbek (w celu przeskanowania pod kątem szkodliwego oprogramowania przez ESET). Laboratorium ESET nie skanuje plików użytkowników na żądanie.

Wpisz opisowy temat wiadomości i podaj jak najwięcej informacji na temat podejrzanego pliku (może to być np. zrzut ekranu lub adres witryny internetowej, z której został on pobrany).

Próbkę do analizy (plik lub witrynę) można przesłać do ESET jedną z następujących metod:

1.Użyj formularza przesyłania próbki dostępnego w produkcie. Aby go znaleźć, wybierz pozycje Narzędzia > Prześlij plik do analizy. Maksymalny dopuszczany rozmiar próbki wynosi 256 MB.

2.Plik można też przesłać pocztą e-mail. W tym celu należy go skompresować za pomocą programu WinRAR/WinZIP, szyfrując archiwum przy użyciu hasła „infected”. Tak przygotowane archiwum należy wysłać na adres samples@eset.com.

3.Informacje o zgłaszaniu spamu, fałszywych alarmów spamowych lub witryn internetowych zakwalifikowanych nieprawidłowo przez moduł Kontrola rodzicielska zawiera artykuł bazy wiedzy ESET.

W formularzu Wybieranie próbki do analizy wybierz opis z menu rozwijanego Powód przesyłania pliku, który najlepiej odpowiada celowi wiadomości:

Podejrzany plik

Podejrzana witryna (witryna internetowa, która jest zainfekowana przez szkodliwe oprogramowanie),

Fałszywy alarm - witryna

Plik z fałszywym alarmem (plik, który został wykryty jako zainfekowany, ale zainfekowany nie był),

Inne

Plik/witryna — ścieżka do pliku lub witryny, którą użytkownik zamierza przesłać.

Kontaktowy adres e-mail — adres ten jest wysyłany do firmy ESET razem z podejrzanymi plikami. Może on zostać wykorzystany w celu nawiązania kontaktu, jeśli analiza wymaga dodatkowych informacji. Może on zostać wykorzystany w celu nawiązania kontaktu, jeśli analiza wymaga dodatkowych informacji. Wprowadzenie adresu kontaktowego jest opcjonalne. Aby pozostawić to pole puste, wybierz pozycję Prześlij anonimowo.


note

ESET może nie odpowiedzieć na zgłoszenie

Jeśli nie są wymagane dodatkowe informacje, firma ESET nie odpowiada na zgłoszenia. Nasze serwery codziennie odbierają dziesiątki tysięcy plików, dlatego nie da się odpowiedzieć każdemu nadawcy.

Jeśli okaże się, że próbka jest szkodliwą aplikacją lub witryną internetową, możliwość jej wykrycia zostanie dodana do jednej z przyszłych aktualizacji produktu ESET.