ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Oznámení | Strážce sítě

V této kapitole uvádíme seznam oznámení, které může produkt ESET Internet Security zobrazit při detekci některé ze zranitelností ve vašem routeru. U každého oznámení je uveden krátký popis společně s možným řešením nebo kroky po jejichž provedení minimalizujete bezpečnostní riziko u vašeho routeru. Pokud si nejste vědomi úprav v nastavení routeru, doporučujeme vám kontaktovat jeho výrobce nebo svého poskytovatele internetových služeb.

MONITOR_ORANGE Nalezena potenciální zranitelnost

Váš router možná obsahuje známé zranitelnosti, které lze snadno využít pro průnik do vaší sítě. Aktualizujte firmware ve svém routeru.

MONITOR_RED Nalezena zranitelnost

Váš router obsahuje známé zranitelnosti, které lze snadno využít pro průnik do vaší sítě. Aktualizujte firmware ve svém routeru.

MONITOR_RED Nalezena hrozba

Váš router je infikován škodlivým kódem. Restartujte svůj router a proveďte kontrolu znovu.

MONITOR_RED Administrace vašeho routeru je zabezpečena slabým heslem

Heslo pro přístup do administrace vašeho routeru je slabé a může jej kdokoli uhodnout. Změňte heslo pro přístup do svého routeru.

MONITOR_ORANGE Nežádoucí síťové přesměrování

Komunikace z vaší sítě směřuje na stránky se škodlivým obsahem. To může znamenat, že byl váš router kompromitován. Změňte nastavení DNS serverů ve svém routeru.

MONITOR_ORANGE Otevřené síťové služby

Na vašem routeru jsou povoleny citlivé síťové služby, které mohou ostatní zneužít. Může se jednat o chybnou konfiguraci nebo je váš router kompromitován. Zkontrolujte konfiguraci svého routeru.

MONITOR_RED Otevřené citlivé síťové služby

Na vašem routeru jsou povoleny citlivé síťové služby, které mohou ostatní zneužít. Může se jednat o chybnou konfiguraci nebo je váš router kompromitován. Zkontrolujte konfiguraci svého routeru.

MONITOR_ORANGE Firmware v routeru není aktuální

Fimware ve vašem routeru je zastaralý a může obsahovat zranitelnosti. Aktualizujte firmware ve svém routeru.

MONITOR_RED Nežádoucí nastavení routeru

DNS Server, který používá váš router, je kompromitován a můžete být přesměrováni na stránky se škodlivým obsahem. To může znamenat, že byl váš router kompromitován. Změňte nastavení DNS serverů ve svém routeru.

icon_details_hover Síťové služby

Na vašem routeru běží standardní síťové služby. Jsou důležité pro běh sítě a pravděpodobně je máte bezpečně nastaveny. Zkontrolujte konfiguraci svého routeru.