ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Diagnostika

Diagnostika poskytuje výpisy ze selhání běhu procesů programu ESET (například ekrn). Pokud aplikace spadne, vygeneruje se výpis, tzv. dump. Ten může pomoci vývojářům při ladění a opravě různých problémů v ESET Internet Security.

Z rozbalovacího menu Typ výpisu vyberte jednu z níže uvedených možností:

Vyberte možnost Žádný pro vypnutí této funkce.

Minimální (výchozí) – zaznamená nejmenší sadu užitečných informací, které mohou pomoci identifikovat důvod, proč se aplikace nečekaně zastavila. Tento typ výpisu může být užitečný, pokud jste omezeni volným místem na disku. Nicméně, kvůli omezenému množství zahrnutých informací, chyby, které nebyly způsobeny přímo vláknem (thread) běžícím v době problému, nemusí být objeveny analýzou tohoto souboru.

Úplný – zaznamená celý obsah systémové paměti, když se aplikace nečekaně zastaví. Kompletní výpis z paměti může obsahovat data procesů, které běžely v době, kdy byl výpis vytvořen.

Cílová složka – místo, kam se vygeneruje výpis při pádu.

Otevřete složku diagnostiky – klikněte na Otevřít k zobrazení obsahu výše uvedené složky v novém okně Průzkumníku Windows.

Vytvořit diagnostický dump – po kliknutí na tlačítko Vytvořit se do cílové složky vygeneruje soubor s výpisem obsahu paměti.

Rozšířené protokolování

Aktivovat rozšířené protokolování marketingových zpráv – po zapnutí se budou zaznamenávat všechny události související s marketingovými zprávami v rámci produktu.

Aktivovat rozšířené protokolování antispamového jádra – po aktivování této možnosti se zaznamenají všechny události v průběhu kontroly zpráv. Toto nám pomůže diagnostikovat a odstranit potíže s antispamovým jádrem.

Aktivovat rozšířené protokolování technologie Anti-Theft – po aktivování této možnosti se zaznamenají všechny akce související s fungováním technologie Anti-Theft.

Aktivovat rozšířené protokolování ochrany bankovnictví a online plateb – po aktivování této možnosti se do souboru zapíší detailní informace z běhu ochrany bankovnictví a online plateb.

Aktivovat rozšířené protokolování skeneru – po zapnutí se do protokolu zaznamenají všechny události, které vznikly při volitelné kontrole počítače.

Aktivovat diagnostické protokolování správy zařízení – po aktivování této možnosti se do souboru zapíší detailní informace z běhu správy zařízení. Toto nám pomůže diagnostikovat a odstranit potíže se správou zařízení.

Aktivovat rozšířené protokolování Direct Cloud – po aktivování této možnosti se do souboru zapíší detailní informace z běhu ESET LiveGrid®. Toto pomůže vývojářům při diagnostice a řešení problémů s ESET LiveGrid®.

Aktivovat rozšířené protokolování ochrany dokumentů – po zapnutí se zaznamenají veškeré události související s modulem Ochrana dokumentů. Toto pomůže vývojářům při diagnostice a řešení problémů.

Aktivovat rozšířené protokolování ochrany poštovních klientů – po aktivování této možnosti se do souboru zapíší detailní informace z běhu ochrany poštovních klientů a jejího doplňku. Toto pomůže vývojářům při diagnostice a řešení problémů s touto součástí programu.

Aktivovat rozšířené protokolování jádra – po zapnutí se zaznamenají všechny události, které se vyskytují v jádře ESET (ekrn).

Aktivovat rozšířené protokolování licence – po aktivování této možnosti se zaznamená veškerá komunikace produktu s licenčními servery (ESET License Manager).

Aktivovat výpis paměti – po aktivování této možnosti se zaznamenají všechny události, které pomohou vývojářům při diagnostice úniku dat z paměti (memory leaku).

Aktivovat rozšířené protokolování síťové ochrany – po zapnutí se do souboru ve formátu PCAP bude zaznamenávat veškerá síťová komunikace vyhodnocovaná firewallem. Toto pomůže vývojářům při diagnostice a řešení problémů souvisejících firewallem.

Aktivovat rozšířené protokolování kontroly síťové komunikace – zaznamenávání všech dat procházejících kontrolou síťové komunikace do souboru ve formátu PCAP, který pomůže vývojářům při diagnostice a řešení problémů souvisejících s kontrolou síťového provozu.

Aktivovat rozšířené protokolování operačního systému – po aktivování se sesbírají dodatečné informace o operačním systému jako jsou běžící procesy, aktivita CPU a diskové operace. Toto pomůže vývojářům při diagnostice a řešení problémů s chodem programu ve vašem operačním systému.

Aktivovat rozšířené protokolování rodičovské kontroly – po aktivování této možnosti se do souboru zapíšou detailní informace z běhu rodičovské kontroly. Toto nám pomůže diagnostikovat a odstranit potíže s rodičovskou kontrolou.

Aktivovat rozšířené protokolování push zpráv – po zapnutí se zaznamenají všechny události, ke kterým dojde během odesílání push zpráv.

Aktivovat rozšířené protokolování rezidentní ochrany souborového systému – po aktivování této možnosti se do protokolu zaznamenají všechny události, které vznikly při běhu rezidentní ochrany souborového systému.

Aktivovat rozšířené protokolování modulu aktualizace – po aktivování této možnosti se do souboru zapíší všechny události, ke kterým dojde během procesu aktualizace. Toto pomůže vývojářům při diagnostice a řešení problémů s modulem zajišťujícím aktualizaci programu.

Protokoly se nachází ve složce C:\ProgramData\ESET\ESET Security\Diagnostics\.