ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Odeslání vzorku k analýze

V případě, že máte v zařízení soubor s podezřelým chováním nebo jste narazili na internetu na podezřelou webovou stránku, můžete je odeslat na analýzu do ESET Research Lab (tato funkce nemusí být k dispozici, závisí na konfiguraci ESET LiveGrid®).


important

Před odesláním vzorku do společnosti ESET

Vzorky zasílejte pouze v případě, kdy splňuje jedno z následujících kritérií:

Soubor není produktem ESET detekován

Vzorek je detekován nesprávně jako hrozba

Mějte na paměti, že osobní soubory nepřijímáme jako vzorky (neprovádíme jejich kontrolu za uživatele)

Nezapomeňte vyplnit předmět a přiložte maximální možné množství informací o daném vzorku (jak jste se k němu dostali, odkud jste obdrželi odkaz, screenshot apod.)

Vzorek k analýze (soubor nebo stránku) můžete do společnosti ESET zaslat jedním z níže uvedených způsobů:

1.Odešlete vzorek prostřednictvím formuláře v produktu. Formulář naleznete v hlavním okně produktu na záložce Nástroje > Odeslat soubor k analýze. Maximální velikost souboru, který je možné odeslat, je 256 MB.

2.Případně můžete soubor zaslat e-mailem. Pokud dáváte přednost této možnosti, prosím dbejte na to, abyste soubor přidali do archivu WinRAR/WinZIP a ochránili archiv heslem "infected" předtím, než jej odešlete na adresu samples@eset.com.

3.Další informace o nahlášení spamu, falešných detekcí spamu nebo webových stránek nesprávně zařazených modulem Rodičovská kontrola naleznete v článku v Databázi znalostí ESET.

V zobrazeném dialogovém okně pro odeslání vzorku vyberte z rozbalovacího menu Důvod odeslání vzorku možnost, která nejlépe vystihuje danou situaci:

Podezřelý soubor

Podezřelá stránka (webová stránka infikovaná škodlivým kódem)

Falešně detekovaná stránka

Falešně detekovaný soubor (soubor detekovaný jako infikovaný není infikovaný)

Ostatní

Soubor/Stránka – cesta k souboru nebo URL adresa.

Kontaktní e-mail – na tento e-mail vás budou pracovníci virové laboratoře ESET kontaktovat, pokud budou potřebovat více informací. Zadání e-mailu je nepovinné. V takovém případě vyberte možnost Odeslat anonymně.


note

Pravděpodobně neobdržíte žádnou zpětnou vazbu

Na zadanou e-mailovou adresu vás budou pracovníci virové laboratoře ESET kontaktovat pouze v případě, kdy budou potřebovat více informací. Denně do společnosti ESET chodí několik desítek tisíc souborů, a není možné na každý e-mail reagovat.

Pokud se ukáže, že se jedná o nebezpečnou aplikaci nebo webovou stránku, její detekce bude přidána v některé z nejbližších aktualizací.