ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Síťová ochrana

Konfiguraci síťové ochrany naleznete v hlavním menu na záložce Nastavení > Síťová ochrana.

Chcete-li dočasně nebo trvale vypnout jednotlivé moduly ochrany, klikněte na MODULE_ENABLED.


warning

Vypnutí modulů ochrany snižuje úroveň zabezpečení počítače.

PAGE_EPFW_MAIN_SETTINGS

Firewall – přímo z kontextového menu dostupného po kliknutí na ikonu ozubeného kolečka GEAR můžete rovnou změnit režim filtrování ESET Firewallu. Možnosti pro jeho konfiguraci si zobrazíte po vybrání položky Nastavit…, případně v hlavním menu programu stiskněte klávesu F5 a v rozšířeném nastavení přejděte do sekce Síťová ochrana > Firewall.

Nastavit... – otevře rozšířené nastavení firewallu, kde můžete detailně definovat režimy filtrování.

Dočasně vypnout firewall – opak k funkci pro blokování veškeré komunikace. Při použití této možnosti je filtrování komunikace firewallem úplně vypnuto a všechna příchozí i odchozí spojení jsou povolena. Pokud je filtrování síťové komunikace firewallem vypnuté, obnovíte jej kliknutím na Zapnout firewall.

Blokovat veškerou komunikaci – každá příchozí a odchozí komunikace je firewallem bez upozornění uživatele zablokována. Použití této možnosti je vhodné při podezření na možná kritická bezpečnostní rizika, která vyžadují odpojení systému od sítě. Pokud je komunikace zablokována, obnovíte ji po kliknutí na Povolit veškerou komunikaci.

Automatický režim – (pokud je aktivován jiný režim filtrování) – kliknutím provedete změnu režimu filtrování na automatický (za použití vámi nastavených pravidel).

Interaktivní režim – (pokud je aktivován jiný režim filtrování) – kliknutím provedete změnu režimu filtrování na interaktivní.

Ochrana proti síťovým útokům (IDS) – tato funkce analyzuje obsah síťové komunikace a chrání vás před síťovými útoky. Komunikace vyhodnocená jako škodlivá, bude blokována. Zároveň vás ESET Internet Security upozorní na případy, kdy se připojujete k nezabezpečené nebo slabě zabezpečené bezdrátové síti.

Ochrana proti zapojení do botnetu – Rychle a efektivně zaměří škodlivý kód ve vašem systému.

Připojené sítě – v této části se zobrazí sítě, ke kterým jsou připojeny síťové adaptéry. Po kliknutí na odkaz pod názvem sítě vám vyskakovací okno umožní nakonfigurovat síť jako důvěryhodnou.

Seznam dočasně blokovaných IP adres – zobrazí seznam IP adres, ze kterých byl zjištěn útok na tento počítač, a z tohoto důvodu byla dočasně zablokována komunikace z těchto adres. Pro více informací klikněte na tuto možnost a následně stiskněte klávesu F1.

Průvodce řešením problémů – pomáhá s řešením problémů se síťovou komunikací, kterou ovlivnil ESET firewall. Pro více informací přejděte do kapitoly Průvodce řešením problémů.