ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Rozšířená nastavení

V rozšířeném nastavení můžete konfigurovat detailní nastavení programu a přizpůsobit si jeho chování vašim potřebám. V levé části okna se nachází následující kategorie:

Detection engine

V této části můžete zapnout nebo vypnout detekci potenciálně nechtěných, podezřelých a zneužitelných aplikací, stejně tak Anti-Stealth ochranu. Dále zde můžete definovat výjimky na procesy, soubory a složky. Nachází se zde detailní parametry rezidentní ochrany souborového systému, skenovacího jádra ThreatSense, cloudové ochrany (ESET LiveGrid®), detekce škodlivého kódu (volitelná kontrola počítače a další možnosti kontroly), Hyper-V kontroly a součásti HIPS.

Aktualizace

Na této záložce naleznete možnosti pro konfiguraci aktualizačních profilů (zahrnující typ aktualizace, jejich zdroj, používání proxy, detailní konfiguraci sítě a možnost pro tvorbu aktualizačního mirroru), přípustného stáří detekčního jádra a vytváření záloh aktualizací.

Web a mail

V této části můžete konfigurovat způsob filtrování aplikačních protokolů a definovat výjimky (na aplikace a IP adresy), možnosti pro filtrování protokolu SSL/TLS, ochranu poštovních klientů (zahrnující integraci, definování používaných portů a oznámení), ochranu přístupu na web (možnosti pro definování HTTP/HTTPS protokolů a správu URL adres) a Anti-Phishingovou ochranu.

Správa zařízení

V této části aktivujete modul pro správu výměnných médií a můžete zde konfigurovat pravidla a skupiny zařízení.

Nástroje

V této sekci máte přístup ke konfiguraci ESET CMD, ESET RMM, poskytovateli WMI, ESET PROTECT cílů kontroly, oznámení na dostupnost aktualizací operačního systému Windows, sběru protokolů, proxy serveru, zasílání oznámení e-mailem, diagnostiky, clusteru, atp.

Uživatelské rozhraní

Zde naleznete možnosti pro změnu chování grafického rozhraní (GUI), potlačení stavů aplikací, zobrazování informací o licenci, nastavení hesla pro ochranu produktu, režim politiky pro spuštění eShell skriptů atp.