Pomoc online ESET

Wyszukaj Polski
Wybierz temat

Wyłączenia

Wyłączenia pozwalają wykluczyć wybrane obiekty z silnika detekcji. Aby zapewnić skanowanie wszystkich obiektów, zaleca się tworzenie wyłączeń tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne. Do sytuacji, w których może być konieczne wykluczenie obiektu, może zaliczać się skanowanie wpisów dużych baz danych, które spowolniłyby pracę komputera podczas skanowania lub korzystanie z oprogramowania, które powoduje konflikt ze skanowaniem.

Pliki i foldery wyłączone ze skanowania pozwalają wykluczyć ze skanowania określone pliki i foldery. Ta opcja jest przydatna, jeśli trzeba wyłączyć ze skanowania konkretne elementy na poziomie plików — np. w aplikacjach dla graczy lub w przypadku niezwykłego zachowania systemu czy też chęci zwiększenia wydajności.

Zaawansowana konfiguracja wyłączeń umożliwia wykluczenie obiektów z leczenia przy użyciu nazwy wykrycia, ścieżki lub skrótu. Nie polega natomiast na wyłączaniu plików i folderów ze skanowania, jak to ma miejsce w przypadku opcji Pliki i foldery wyłączone ze skanowania. Zaawansowana konfiguracja wyłączeń powoduje wyłączanie obiektów, tylko jeśli zostaną wykryte przez silnik detekcji, a na liście wyłączeń będzie obecna odpowiednia reguła.

Wyłączenia dostępne w wersji 7.1 i starszych obejmują zarówno pliki i foldery wyłączone ze skanowania, jak i zaawansowaną konfigurację wyłączeń (połączone w jedno).

Nie należy tego mylić z innymi typami wyłączeń: