ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Odeslání vzorku k analýze

V případě, že máte soubor s podezřelým chováním nebo jste narazili na internetu na infikovanou stránku, můžete tato data odeslat na analýzu do virové laboratoře ESET (nemusí být k dispozici v závislosti na konfiguraci ESET LiveGrid®).


important

Vzorky zasílejte pouze v případě, kdy splňuje jedno z následujících kritérií:

  • Soubor není produktem ESET detekován
  • Vzorek je detekován nesprávně jako hrozba
  • Mějte na paměti, že osobní soubory nepřijímáme jako vzorky (neprovádíme jejich kontrolu za uživatele)
  • Nezapomeňte vyplnit předmět a přiložte maximální možné množství informací o daném vzorku (jak jste se k němu dostali, od koho jste odkaz na ní obdrželi, screenshot apod.)

Vzorek k analýze (soubor nebo stránku) můžete do společnosti zaslat jedním z níže uvedených způsobů:

  1. Prostřednictvím dialogového okna, které naleznete v hlavním okně produktu na záložce Nástroje > Odeslat soubor k analýze.
  2. Případně můžete soubor zaslat e-mailem. Pokud dáváte přednost této možnosti, prosím dbejte na to, abyste soubor přidali do archivu WinRAR/ZIP a ochránili archiv heslem "infected" předtím, než jej odešlete na adresu samples@eset.com.
  3. Pro nahlášení spamu, chybně detekované zprávy jako spam nebo nesprávně zařazené stránky Filtrováním obsahu webuvyužijte postup uvedený v Databázi znalostí.

V zobrazeném dialogovém okně pro odeslání vzorku vyberte z rozbalovacího menu Důvod odeslání vzorku možnost, která nejlépe vystihuje danou situaci:

Soubor/Stránka – cesta k souboru nebo URL adresa.

Kontaktní e-mail – na tento e-mail vás budou pracovníci virové laboratoře ESET kontaktovat, pokud budou potřebovat více informací. Zadání e-mailu je nepovinné. V takovém případě vyberte možnost Odeslat anonymně.


note

Na zadanou e-mailovou adresu vás budou pracovníci virové laboratoře ESET kontaktovat pouze v případě, kdy budou potřebovat více informací. Denně do společnosti ESET chodí několik desítek tisíc souborů, a není možné na každý e-mail reagovat.

Pokud se ukáže, že se jedná o nebezpečnou aplikaci nebo webovou stránku, její detekce bude přidána v některé z nejbližších aktualizací.