Блокування завантаження певних типів файлів з Інтернету

Якщо ви не хочете дозволяти завантажувати файли певних типів (наприклад, exe, pdf або zip) з Інтернету, скористуйтеся функцієюКерування URL-адресами з конфігурацією символів узагальнення. Натисніть клавішу F5, щоб відкрити розширені налаштування. Послідовно виберіть пункти "Інтернет і електронна пошта" > "Захист доступу до Інтернету" і розкрийте "Керування URL-адресами". Клацніть "Змінити" поруч із списком адрес.

У вікні списку "Адреса" виберіть "Список заблокованих адрес" і натисніть кнопку "Змінити" або натисніть кнопку "Додати", щоб додати новий список. Якщо ви створюєте новий список, у розкривному меню "Тип списку" адрес виберіть пункт "Заблоковані" та вкажіть назву списку. Щоб отримувати сповіщення про доступ до файлу певного типу з поточного списку, увімкніть повзунок "Сповіщати про застосування". У розкривному меню виберіть пункт "Рівень критичності". Віддалений адміністратор може збирати записи про попередження.

CONFIG_EPFW_BLOCK_FILE_DWNL

Клацніть "Додати", щоб вказати маску, яка визначатиме типи файлів, для яких необхідно блокувати завантаження. Вкажіть повну URL-адресу, якщо необхідно блокувати завантаження певного файлу з веб-сайту, наприклад, http://example.com/file.exe. Щоб охопити групу файлів, можна використовувати символи узагальнення. Знак запитання (?) позначає окремий змінний символ, а зірочка (*) представляє змінний рядок, який складається з нуля або більшої кількості символів. Наприклад, маска */*.zip блокує завантаження всіх стиснутих ZIP-файлів.

Зверніть увагу, що цей метод дозволяє блокувати завантаження певних типів файлів тільки в тому разі, коли розширення файлу є частиною URL-адреси цього файлу. Якщо на веб-сторінці є URL-адреси для завантаження файлу, наприклад, www.example.com/download.php?fileid=42, будь-який файл, розташований за цим посиланням, завантажуватиметься, навіть якщо його розширення заблоковане.