Čo je nové vo verzii 7

Produkt ESET Endpoint Security vo verzii 7 bol vydaný a je k dispozícii na stiahnutie.

Aké novinky prináša ESET Endpoint Security 7.0

Nový dizajn grafického používateľského rozhrania.

Spustenie kontroly súboru jeho presunutím do okna programu – môžete manuálne spustiť kontrolu konkrétneho súboru alebo priečinka tak, že ho myšou presuniete do vyznačeného priestoru v okne programu.

Ochrana pred sieťovými útokmi je teraz dostupná aj v produkte ESET Endpoint Antivirus. Pre viac informácií si prečítajte kapitolu Ochrana pred sieťovými útokmi.

Prostredníctvom ESET Security Management Center politiky je možné deaktivovať rýchle odkazy v okne Stav ochrany.

Pravidlá správy zariadení a pravidlá webovej kontroly je teraz možné aplikovať na konkrétneho časové obdobie. Pre viac informácií si prečítajte kapitolu Časové intervaly.

Aké novinky prináša ESET Endpoint Security 7.1

Nový typ zapisovania do protokolov – k dispozícii je teraz možnosť vytvárať rozšírené protokoly. Pre viac informácií si prečítajte kapitolu Protokoly auditu.

Aké novinky prináša ESET Endpoint Security 7.2

Pokročilé strojové učenie predstavuje pokročilú vrstvu ochrany, ktorá vylepšuje detekciu na základe strojového učenia. Viac o tomto type ochrany sa dočítate v slovníku pojmov. Pri nastavení detekčného jadra sa už viac nepoužíva zapínanie/vypínanie pomocou prepínača ako vo verzii 7.1 a nižších. Prepínacie tlačidlá sú nahradené štyrmi úrovňami nastavenia – „prísne“, „vyvážené“, „mierne“ a „vypnuté“.

Produkt bol lokalizovaný do nového jazyka – lotyštiny.

Došlo k zmenám v rámci vylúčení. Výkonnostné vylúčenia umožňujú vylúčiť konkrétne súbory a priečinky z kontroly. Vylúčenia detekcií zase umožňujú vylúčiť detegované objekty z procesu liečenia zadefinovaním názvu detekcie, cesty alebo hash.

Nový programový modul HIPS zahŕňa hĺbkovú kontrolu správania, ktorá analyzuje správanie všetkých programov spustených na počítači a upozorní vás na zachytené škodlivé správanie. Viac informácií o HIPS nájdete na stránkach Pomocníka.

Nastaviteľné interaktívne upozornenia vám umožňujú prispôsobiť správanie interaktívnych upozornení (napr. skryť upozornenie „Odporúča sa reštart“ na koncových pracovných staniciach).

Aké novinky prináša ESET Endpoint Security 7.3

Toto vydanie aktualizácií zahŕňa rôzne opravy chýb a vylepšenia výkonu.


Ďalšie informácie o nových funkciách programu ESET Endpoint Security vrátane ilustračných obrázkov nájdete v nasledujúcom článku Databázy znalostí spoločnosti ESET:

Aké novinky prináša verzia 7 programu ESET Endpoint Security?