Problemų sprendimas naudojant protokolų filtravimą

Jei kyla problemų su naršykle ar el. pašto programa, pirmiausia reikia išsiaiškinti, ar už jas neatsakinga protokolų filtravimo funkcija. Kad tai padarytumėte, pamėginkite išplėstiniuose nustatymuose laikinai išjungti programos protokolų filtravimo funkciją (nepamirškite baigę jos vėl įjungti, nes kitaip jūsų naršyklė ir el. pašto programa liks neapsaugotos). Jei išjungus problema dingsta, peržvelkite toliau pateiktą dažniausiai pasitaikančių problemų sąrašą su jų sprendimais:

Naujinimo arba saugaus ryšio problemos

Jei jūsų programa praneša, kad negali atsinaujinti arba ryšio kanalas nesaugus:

Jei įjungta SSL protokolo filtravimo funkcija, pabandykite ją laikinai išjungti. Jei tai padeda, galite ir toliau naudoti SSL filtravimo funkciją ir leisti veikti naujinimo funkcijai, neįtraukdami probleminių ryšių:
Perjunkite SSL protokolo filtravimo režimą į interaktyvųjį. Paleiskite naujinimo procesą iš naujo. Turi pasirodyti dialogo langas, informuojantis apie šifruojamą tinklo srautą. Užtikrinkite, kad programa atitiktų tą, kurios triktį šalinate, o sertifikatas būtų atsiunčiamas iš serverio, kuris tiekia jai naujinimus. Tada pasirinkite įsiminti veiksmą su šiuo sertifikatu ir spustelėkite „Nepaisyti“. Jei daugiau nerodoma susijusių dialogo langų, galite perjungti filtravimo režimą atgal į automatinį ir problema turėtų būti išspręsta.

Jei konkreti programa nėra naršyklė arba el. pašto programa, galite jos visai neįtraukti į protokolų filtravimą (jei tai padarysite su naršykle ar el. pašto programa, kompiuteris taps pažeidžiamas). Visos programos, kurių ryšiai buvo filtruojami praeityje, turi jau būti įtrauktos į jums pateiktą sąrašą, kai buvo pridedama išimtis, tad rankiniu būdu jų įtraukti turbūt nereikės.

Jūsų tinkle veikiančio įrenginio pasiekimo problema

Jei negalite naudotis savo tinkle esančio įrenginio funkcijomis (pvz., atverti internetinės kameros tinklalapį ar leisti vaizdo įrašą namų medijos leistuvu), pamėginkite pridėti jo IPv4 ir IPv6 adresus į neįtrauktų adresų sąrašą.

Problemos su konkrečia interneto svetaine

Galite neįtraukti konkrečių interneto svetainių į protokolų filtravimą, naudodami URL adresų tvarkymo funkciją. Pavyzdžiui, jei negalite pasiekti https://www.gmail.com/intl/en/mail/help/about.html, pamėginkite pridėti *gmail.com* į neįtrauktų adresų sąrašą.

Klaida „Vis dar vykdomos kai kurios programos, galinčios importuoti šakninį sertifikatą“

Jums įjungus SSL protokolų filtravimą, ESET Endpoint Security pasirūpina, kad įdiegtos programos pasikliautų būdu, kuriuo ji filtruoja SSL protokolą, importuodama sertifikatą į jų sertifikatų saugyklą. Kai kurioms programoms to padaryti neįmanoma, kol jos veikia. Tai taikoma „Firefox“ ir „Opera“. Įsitikinkite, kad nė viena iš jų neveikia (geriausias būdas tai padaryti – atverti užduočių tvarkytuvą ir patikrinti, ar jo kortelėje „Procesai“ nėra veikiančių failų „firefox.exe“ arba „opera.exe“), tada spustelėkite „Kartoti“.

Nepatikimo leidėjo arba negaliojančio sertifikato klaida

Tai dažniausiai reiškia, kad įvyko pirmiau nurodyto aprašyto importo proceso triktis. Pirmiausia įsitikinkite, kad neveikia nė viena iš paminėtų programų. Tada išjunkite SSL protokolų filtravimo funkciją ir po to vėl ją įjunkite. Taip pakartotinai įvykdysite importo procedūrą.