Aptiktas įsiskverbimas

Įsiskverbimai gali patekti į sistemą per įvairius įsiskverbimo taškus: iš tinklalapių, bendrinamų aplankų, el. paštu arba iš nešiojamųjų įrenginių (USB, išorinių diskų, CD, DVD ir t. t.).

Standartinis veikimas

Bendras pavyzdys, kaip įsiskverbimus apdoroja ESET Endpoint Security, gali būti įsiskverbimų aptikimas, kai naudojama:

Failų sistemos apsauga realiuoju laiku

Prieigos prie saityno apsauga

El. pašto programų apsauga

Kompiuterio nuskaitymas pareikalavus

Kiekvienas jų naudoja standartinį valymo lygį ir bandys išvalyti failą bei perkelti jį į Karantiną arba nutraukti ryšį. Pranešimo langas rodomas informacinių pranešimų srityje, apatiniame dešiniajame lango kampe. Daugiau informacijos apie valymo lygius ir veiksmus rasite skyriuje Valymas.

ANTIVIRUS_BEHAVIOR_01

Valymas ir naikinimas

Jeigu nėra iš anksto nustatyto veiksmo, kurį turi vykdyti failų sistemos apsauga realiuoju laiku, jūsų paprašys pasirinkti parinktį perspėjimo lange. Paprastai siūlomos parinktys Valyti, Naikinti ir Nieko nedaryti. Pasirinkti Nieko nedaryti nerekomenduojama, nes taip užkrėsti failai liks neišvalyti. Išimtis gali būti, kai esate tikri, jog failas yra nekenksmingas ir buvo aptiktas klaidingai.

ANTIVIRUS_BEHAVIOR_AND_USER_INTERACTION_01

Naudokite valymą, jeigu failą atakavo virusas ir prie jo prijungė kenkėjišką kodą. Tokiu atveju pirmiausia bandykite išvalyti užkrėstą failą ir atkurti jo originalią būseną. Jeigu failą sudaro tik kenkėjiškas kodas, jis bus panaikintas.

Jei užkrėstas failas yra „užrakintas“ arba naudojamas sistemos proceso, jis bus panaikintas, tik kai atsilaisvins (paprastai paleidus sistemą iš naujo).

Keletas grėsmių

Jei kurie nors užkrėsti failai nebuvo išvalyti nuskaitant kompiuterį (arba buvo parinkta parametro Valymo lygis vertė Nevaloma), bus pateiktas perspėjimo langas, kuriame raginama pasirinkti, ką daryti su šiais failais.

Failų naikinimas archyvuose

Numatytuoju valymo režimu visas archyvas bus panaikintas, tik jeigu jame visi failai yra užkrėsti ir nėra švarių. Kitaip tariant, archyvai nebus panaikinami, jeigu juose yra ir nekenksmingų švarių failų. Būkite atsargūs, kai atliekate nuskaitymą naudodami griežtą valymą – įjungtas griežtas valymas, neatsižvelgdamas į kitų archyvo failų būseną, archyvą panaikins, jeigu jame yra bent vienas užkrėstas failas.

 
Jei kompiuteryje pastebite užsikrėtimo kenkimo programa ženklų, pvz., jis pradeda lėčiau veikti, dažnai užstringa ir pan., rekomenduojame atlikti šiuos veiksmus:

Atidarykite ESET Endpoint Security ir spustelėkite „Kompiuterio nuskaitymas“

Spustelėkite Išmanusis nuskaitymas (daugiau informacijos rasite skyriuje Kompiuterio nuskaitymas)

Kai nuskaitymas bus baigtas, peržiūrėkite žurnalą, kuriame pateikiamas nuskaitytų, užkrėstų ir išvalytų failų skaičius

Jeigu norite nuskaityti tik tam tikrą disko dalį, spustelėkite Pasirinktinis nuskaitymas ir pasirinkite tikslus, kuriuos reikia nuskaityti ieškant virusų.