Kompiuterio nuskaitymas

Nuskaitymo pareikalavus modulis yra svarbi ESET Endpoint Security dalis. Jis naudojamas failams ir katalogams jūsų kompiuteryje nuskaityti. Saugumui užtikrinti svarbu, kad kompiuteris būtų nuskaitomas ne tik tuomet, kai įtariamas užkratas, bet ir reguliariai, vykdant įprastines saugumo priemones. Rekomenduojame reguliariai (pvz., vieną kartą per mėnesį) vykdyti sistemos išsamaus nuskaitymo procedūras, kad surastumėte virusus, kurių neaptinka Failų sistemos apsauga realiuoju laiku. Taip gali nutikti, jei failų sistemos apsauga realiuoju laiku kažkuriuo metu buvo išjungta, jei paseno aptikimo modulis arba failas neaptiktas kaip virusas, įrašant jį į diską.

SCANNER_MAIN

Yra du kompiuterio nuskaitymo tipai. Nuskaityti jūsų kompiuterį greitai nuskaito sistemą ir jam nereikia papildomai konfigūruoti nuskaitymo parametrų. Pasirinktinis nuskaitymas leidžia pasirinkti bet kurį iš anksto nustatytą nuskaitymo profilį bei apibrėžti konkrečius nuskaitymo tikslus.

Žiūrėkite Nuskaitymo eiga, kur pateikiama daugiau informacijos apie nuskaitymo procesą.

ICON_SCAN Nuskaityti jūsų kompiuterį

Išmanusis nuskaitymas suteikia galimybę greitai paleisti kompiuterio nuskaitymą ir išvalyti užkrėstus failus vartotojui neatliekant jokių veiksmų. Išmaniojo nuskaitymo privalumai yra paprastas naudojimas ir tai, kad jam nereikalinga išsami nuskaitymo konfigūracija. Išmanusis nuskaitymas tikrina visus failus vietiniuose įrenginiuose ir automatiškai išvalo arba panaikina aptiktus įsiskverbimus. Valymo lygis automatiškai nustatomas į numatytąjį. Išsamesnės informacijos apie valymo tipus rasite skyriuje Valymas.

ICON_CUSTOM_SCAN Pasirinktinis nuskaitymas

Pasirinktinis nuskaitymas yra optimalus sprendimas, jei norite nurodyti nuskaitymo parametrus (pvz., nuskaitymo tikslus ir metodus). Pasirinktinio nuskaitymo privalumas – galimybė išsamiai konfigūruoti parametrus. Konfigūracijas galima įrašyti į vartotojo apibrėžtus nuskaitymo profilius. Tai gali būti naudinga, jei vėliau nuskaitymas pakartotinai vykdomas su tais pačiais parametrais.

Norėdami pasirinkti nuskaitymo tikslus, nurodykite Kompiuterio nuskaitymas > Pasirinktinis nuskaitymas ir parinktį iš išskleidžiamojo meniu Nuskaitymo tikslai arba konkrečius tikslus medžio struktūroje. Be to, nuskaitymo tikslas gali būti nurodytas įvedant aplanko kelią arba failą (-us), kurį (-iuos) norite įtraukti. Jei norite, kad būtų tik nuskaityta sistema neatliekant papildomų valymo veiksmų, pasirinkite Nuskaityti nevalant. Nuskaitymo metu vieną iš trijų valymo lygių galima pasirinkti spustelėjus Nustatyti... > „ThreatSense“ parametrai > Valymas.

Kompiuterį nuskaityti pasirinktinio nuskaitymo būdu rekomenduojama patyrusiems vartotojams, turintiems antivirusinių programų naudojimo patirties.

Be to, failui ar aplankui nuskaityti rankiniu būdu galite naudoti funkciją Nuvilkti ir nuskaityti – tiesiog spustelėkite failą ar palanką ir laikydami nuspaudę pelės mygtuką perkelkite pelės žymeklį į pažymėtą sritį, tada mygtuką atleiskite. Tada programa perkeliama į pirmą planą.

ICON_REMOVABLE_SCAN Nešiojamosios laikmenos nuskaitymas

Panašus į Nuskaityti jūsų kompiuterį – greitai paleidžia šiuo metu prie kompiuterio prijungtos nešiojamosios laikmenos nuskaitymą (pavyzdžiui, CD / DVD / USB). Tai gali būti naudinga, kai prie kompiuterio prijungiate USB atmintuką ir norite nuskaityti jo turinį ieškodami kenkimo programinės įrangos ir kitų galimų grėsmių.

Šio tipo nuskaitymą galima paleisti ir spustelint Pasirinktinis nuskaitymas, tada išskleidžiamajame meniu Nuskaitymo tikslai nurodant Nešiojamoji laikmena ir spustelint Nuskaityti.

ICON_REPEAT_SCAN Kartoti paskutinį nuskaitymą

Galite greitai paleisti anksčiau atliktą nuskaitymą, kuriam bus naudojami tie patys parametrai.

 

Išskleidžiamame meniu Veiksmas nuskaičius galite pasirinkti Nieko nedaryti, Išjungti arba Paleisti iš naujo. Parinktys Miego režimas arba Sulaikytosios veiksenos režimas galimos atsižvelgiant į jūsų kompiuterio operacinės sistemos maitinimo ir miego režimo nustatymus arba jūsų kompiuterio / nešiojamojo kompiuterio pajėgumą. Pasirinktas veiksmas bus pradėtas užbaigus visus vykdomus nuskaitymus. Pasirinkus veiksmą Išjungti, išjungimo patvirtinimo dialogo lange bus rodoma 30 sekundžių atbulinė atskaita (spustelėkite Atšaukti, kad atšauktumėte pageidaujamo išjungimo veiksmą). Norėdami gauti daugiau informacijos žr. skiltį Išplėstinės nuskaitymo parinktys.

note

Pastaba

Mes rekomenduojame atlikti kompiuterio nuskaitymą mažiausiai kartą per mėnesį. Nuskaitymas gali būti sukonfigūruotas kaip suplanuota užduotis, pasirenkant Įrankiai > Planuoklė. Kaip suplanuoti kassavaitinį kompiuterio nuskaitymą?