Darbas su ESET Endpoint Security

ESET Endpoint Security nustatymų parinktys leidžia koreguoti jūsų kompiuterio, saityno, el. pašto ir tinklo apsaugos lygį.

note

Pastaba

Kai kuriate politiką iš ESET Security Management Center saityno pulto, galite pasirinkti kiekvieno nustatymo vėliavėlę. Nustatymams su vėliavėle „Force“ (priversti), suteikiama pirmenybė ir jų negali perrašyti jokia vėliau pritaikyta politika (net jei ji taip pat pažymėta vėliavėle „Force“ (priversti). Taip užtikrinama, kad šis nustatymas nebus pakeistas (pvz., vartotojo arba vėliau pritaikytų politikų suliejimo metu). Daugiau informacijos rasite „ESMC“ internetinio žinyno skyriuje „Vėliavėlės“.

PAGE_SETUP

Meniu Nustatymai turi šiuos skyrius:

Kompiuteris

Tinklas

Saitynas ir el. paštas

Dalyje Kompiuteris galima įjungti arba išjungti šiuos komponentus:

Failų sistemos apsauga realiuoju laiku – visi failai atidarant, kuriant ar vykdant juos yra nuskaitomi tikrinant, ar nėra kenkėjiškų kodų.

Įrenginio kontrolė – Atlieka automatinę įrenginių (CD / DVD / USB / ...) kontrolę. Šis modulis leidžia blokuoti arba koreguoti išplėstinius filtrus / teises ir pasirinkti, kaip vartotojas gali naudotis ir dirbti su nurodytais įrenginiais.

Host Intrusion Prevention System (HIPS)HIPS sistema stebi įvykius operacinėje sistemoje ir į juos reaguoja pagal pasirinktinių taisyklių rinkinį.

Išplėstinis atminties skaitytuvas veikia kartu su spragų išnaudojimo blokatoriumi ir sustiprina apsaugą nuo kenkimo programinės įrangos, kuri buvo sukurta siekiant išvengti apsaugos nuo kenkimo programinės įrangos aptikimo, pasitelkiant klaidinimo arba šifravimo priemones. Išplėstinis atminties skaitytuvas būna įjungtas pagal numatytąją parinktį. Daugiau apie šio tipo apsaugą skaitykite terminų žodyne.

Įsilaužimų blokatoriųsustiprina programas, į kurias įsilaužiama dažniausiai, pavyzdžiui, saityno naršykles, PDF skaitymo programas, el. pašto programas ir „MS Office“ komponentus. Įsilaužimų blokatorius būna įjungtas pagal numatytąją parinktį. Daugiau apie šio tipo apsaugą skaitykite terminų žodyne.

Apsauga nuo „Ransomware“tai dar vienas apsaugos lygmuo, kuris veikia kaip HIPS funkcijos dalis. Jei norite, kad apsauga nuo „Ransomware“ veiktų tinkamai, turite įjungti ESET LiveGrid® reputacijos sistemą. Daugiau apie šio tipo apsaugą skaitykite čia.

Pristatymo režimas – tai funkcija, skirta vartotojams, kuriems reikalingas nepertraukiamas jų programinės įrangos veikimas, kai norima, kad netrukdytų iškylantieji langai ir būtų maksimaliai sumažinta procesoriaus apkrova. Įjungę Pristatymo režimą, gausite įspėjamąjį pranešimą (galimas saugumo pavojus), o pagrindinis programos langas pasidarys oranžinis.

Skyriuje Tinklo apsauga galite konfigūruoti Užkardą, apsaugą nuo atakos iš tinklo (IDS) ir Apsaugą nuo įtraukimo į užgrobtų kompiuterių tinklą.

Saityno ir el. pašto apsaugos nustatymas leidžia įjungti arba išjungti šias dalis:

Saityno kontrolė – blokuoja tinklalapius, kuriuose gali būti galimai įžeidžiančios informacijos. Be to, sistemos administratoriai gali nurodyti prieigos pageidavimus 27 iš anksto apibrėžtoms tinklaviečių kategorijoms.

Prieigos prie saityno apsauga – jeigu įjungta, visas srautas per HTTP arba HTTPS yra nuskaitomas ieškant kenkėjiškų programų.

El. pašto programos apsauga – stebi ryšį, gaunamą naudojant POP3 ir IMAP protokolus.

Apsauga nuo brukalo – nuskaito nepageidaujamus el. laiškus arba brukalą.

Apsauga nuo sukčiavimo apsimetant  saugo nuo mėginimų gauti slaptažodžius, bankininkystės duomenis ar kitą slaptą informaciją sukuriant neteisėtas interneto svetaines, kurios apsimeta teisėtomis.

Norint laikinai išjungti atskirus modulius, reikia spustelėti žaliąjį jungiklį MODULE_ENABLED, esantį šalia pageidaujamo modulio. Atminkite, kad tai gali sumažinti jūsų kompiuterio apsaugos lygį.

Norint vėl įjungti išjungto saugumo komponento apsaugą, reikia spustelėti raudonąjį jungiklį MODULE_DISABLED ir komponentas vėl bus įjungtas.

Kai taikoma ESMC/ERA politika, prie atitinkamo komponento rodoma spynos piktograma MODULE_LOCKED. Politikos, kurią taiko ESET Security Management Center, galima nepaisyti, jei gaunamas vietinio prisijungusio naudotojo (pvz., administratoriaus) įgaliojimas. Išsamesnės informacijos rasite ESMC internetiniame žinyne.

note

Pastaba

Visos taip išjungtos apsaugos priemonės bus vėl įjungtos paleidus kompiuterį iš naujo.

Kad pasiektumėte išsamius konkretaus saugumo komponento parametrus, spustelėkite krumpliaračio piktogramą GEAR šalia reikiamo komponento.

Nustatymo lango apačioje yra papildomos parinktys. Norėdami įkelti nustatymų parametrus iš .xml konfigūracijos failo arba įrašyti esamus nustatymų parametrus į konfigūracijos failą, naudokite parinktį Parametrų importavimas / eksportavimas. Žr. Parametrų importavimas / eksportavimas, kur rasite išsamesnės informacijos.

Jei norite pasirinkti išsamesnes parinktis, spustelėkite Išplėstinis nustatymas arba paspauskite F5.