Apsauga nuo brukalo

Nepageidaujami el. laiškai, vadinami brukalu, patenka į didžiausių elektroninio ryšio problemų kategoriją. Brukalas užima iki 50 procentų visų el. pašto ryšių. Apsauga nuo brukalo yra skirta apsaugoti nuo šios problemos. Suderindamas keletą el. pašto saugos principų, apsaugos nuo brukalo modulis užtikrina puikų filtravimą, kad jūsų pašto dėžutė išliktų švari.

CONFIG_SMON

Vienas svarbus principas aptinkant brukalą yra galimybė atpažinti nepageidaujamą el. paštą remiantis iš anksto nustatytais patikimais adresais (baltasis sąrašas) ir brukalo adresais (juodasis sąrašas). Visi adresai iš jūsų kontaktų sąrašo automatiškai įtraukiami į baltąjį sąrašą kaip ir visi kiti adresai, kuriuos pažymite kaip saugius.

Pagrindinis metodas, naudojamas brukalui aptikti, yra el. laiškų ypatybių nuskaitymas. Gauti laiškai yra nuskaitomi remiantis pagrindiniais apsaugos nuo brukalo kriterijais (laiško apibrėžtys, statistinė euristika, atpažinimo algoritmai ir kiti unikalūs metodai) ir gauta indekso reikšmė nusako, ar laiškas yra brukalas, ar ne.

Pradėti el. pašto programos apsaugą nuo brukalo automatiškai – įjungus apsaugą nuo brukalo bus automatiškai aktyvinama paleidžiant sistemą.

Leisti išplėstinį apsaugos nuo brukalo nuskaitymą – bus periodiškai atsisiunčiami papildomi apsaugos nuo brukalo duomenys, padidinantys apsaugos nuo brukalo galimybes ir užtikrinantys geresnius rezultatus.

ESET Endpoint Security apsauga nuo brukalo leidžia nustatyti įvairius parametrus darbui su pašto sąrašais. Yra šios parinktys:

Laiškų apdorojimas

Pridėti tekstą prie el. pašto temos – leidžia įtraukti pasirinktinę prefikso eilutę į laiško, kuris buvo klasifikuotas kaip brukalas, temos eilutę. Numatytoji reikšmė yra „[SPAM]“ (brukalas).

Perkelti laiškus į brukalo aplanką – įjungus brukalo laiškai bus perkeliami į numatytąjį nepageidaujamų el. laiškų aplanką, laiškai identifikuoti kaip ne brukalas bus perkelti į gautų laiškų aplanką. Dešiniuoju pelės klavišu spustelėdami el. laišką ir kontekstiniame meniu pasirinkdami ESET Endpoint Security galite pasirinkti taikytinas parinktis.

Naudoti aplanką – nurodykite pasirinktinį aplanką, į kurį pageidaujate perkelti aptiktus užkrėstus el. laiškus.

Pažymėti brukalo laiškus kaip perskaitytus – įjunkite šią parinktį, jeigu norite automatiškai pažymėti brukalą kaip perskaitytą. Tai padės patogiau atkreipti dėmesį į „švarius“ laiškus.

Pažymėti perklasifikuotus pranešimus kaip neskaitytus – laiškai, kurie iš pradžių buvo klasifikuoti kaip brukalas, tačiau vėliau pažymėti kaip „švarūs“, bus rodomi kaip neskaityti.

Brukalo rezultatų registravimas – ESET Endpoint Security apsaugos nuo brukalo modulis priskiria brukalo tikimybę kiekvienam nuskaitytam laiškui. Laiškas bus įrašytas į apsaugos nuo brukalo žurnalą (ESET Endpoint Security > Įrankiai > Žurnalo failai > Apsauga nuo brukalo).

Nėra – apsaugos nuo brukalo nuskaitymo nustatytas tikimybės lygis nėra registruojamas.

Perskirstyta ir pažymėta kaip brukalas – pasirinkite šią parinktį, jei norite užregistruoti laiškų, pažymėtų kaip BRUKALAS, brukalo tikimybės lygį.

Viskas – visi laiškai bus įrašyti į žurnalą nurodant brukalo tikimybės lygį.

note

Pastaba

Nepageidaujamų laiškų aplanke spustelėję laišką galite pasirinkti Perskirstyti pasirinktus laiškus ir nepriskirti brukalui, kad laiškas būtų perkeltas į gautų laiškų aplanką. Gautų laiškų aplanke spustelėję laišką, kurį laikote brukalu, pasirinkite Perskirstyti laiškus ir priskirti brukalui, kad laiškas būtų perkeltas į nepageidaujamų laiškų aplanką. Galite pasirinkti kelis laiškus, kad vienu metu su jais visais atliktumėte tą patį veiksmą.

note

Pastaba

ESET Endpoint Security palaiko apsaugą nuo brukalo programose „Microsoft Outlook“, „Outlook Express“, „Windows Mail“ ir „Windows Live Mail“.