Systémové požadavky

Pro plynulý běh ESET Endpoint Security by váš systém měl splňovat následující požadavky:

Podporované procesory

32-bit (x86) s instrukční sadou SSE2 nebo 64-bit (x64), 1 GHz a rychlejší

Operační systémy

Microsoft® Windows® 10

Microsoft® Windows® 8.1

Microsoft® Windows® 8

Microsoft® Windows® 7 SP1 s posledními aktualizacemi (alespoň KB4474419 a KB4490628)

Windows XP a Windows Vista není od verze 7 podporován.

Ostatní

Hardware musí splňovat systémové požadavky pro běh samotného operačního systému a dalších aplikací na něm provozovaných.

300 MB volné operační paměti (viz poznámku 1)

1 GB volného místa na disku (viz poznámku 2)

Minimální rozlišení obrazovky 1024x768

Připojení k internetu nebo do lokální sítě, ve které se nachází server poskytující aktualizace detekčních a programových modulů (viz poznámku 3).

Na počítač, který nesplňuje minimální požadavky se zpravidla produkt ESET podaří nainstalovat, ale toto doporučujeme pouze pro testovací provoz a zjištění výkonových nároků.

note

Poznámka

(1): V některých případech může produkt spotřebovat více operační paměti, pokud je dostupná. Například pokud se na počítači nachází velké množství hrozeb nebo při importování velkého množství dat (například seznamů povolených stránek).
(2): Místo na disku je potřeba pro stažení instalačního balíčku, samotnou aktualizaci produktu a následné zazálohování instalačního balíčku do programové složky. Program na disk ukládá zálohy aktualizovaných modulů, aby bylo možné se v případě potíží vrátit ke starší verzi. V závislosti na nastavení produktu se na disk může ukládat velké množství protokolů a výpisy paměti. Karanténa, do které se ukládají nalezené hrozby, které nebyly, se rovněž ukládají na pevný disk. Na disku doporučujeme mít alespoň vždy dostatek volného místo pro plynulou aktualizace bezpečnostního produktu ESET i operačního systému.
(3): V případě potřeby je možné produkt aktualizovat ručně z výměnného média, ale není to doporučováno.