Aktualizace programových komponent

Režim aktualizace programových komponent (dostupné v Rozšířeném nastavení v sekci Aktualizace > Profily > Aktualizace) obsahuje možnosti související s aktualizací programových komponent (PCU). V této části můžete nastavit akci, která se má stát, pokud je k dispozici nová verze programových komponent.

Aktualizace programových komponent přináší do programu nové funkce, nebo upravuje již existující z předchozích verzích. Může probíhat automaticky bez zásahu a potvrzení uživatele, nebo s potvrzením. Instalace nových programových komponent obvykle vyžaduje restart počítače.

V rozbalovacím menu Režim aktualizace jsou dostupné tři možnosti:

Dotázat se před aktualizací – výchozí možnost. V případě, že je dostupná nová aktualizace programových komponent, program zobrazí dialogové okno s výzvou na jejich stažení.

Automaticky aktualizovatprogram si automaticky nainstaluje novější verzi programových komponent. Je potřeba počítat s možností, že aktualizace bude vyžadovat restart počítače.

Nikdy neaktualizovataktualizace programových komponent se nebude provádět. Toto nastavení je doporučeno pro instalaci na serveru, kde možnost restartování přichází v úvahu pouze v době servisní údržby.

Ve výchozím nastavení se aktualizace programových komponent stahují ze serverů společnosti ESET. Ve velkých sítích nebo offline prostředí můžete k jejich distribuci využít lokální server.

hmtoggle_plus0 Vlastní server

note

Poznámka

Vhodnost použití jednotlivých možností pro aktualizaci programových komponent závisí na stanici, na které bude nastavení použito. Zde je potřeba si uvědomit odlišnost nastavení při nasazení na serveru oproti pracovní stanici, kde může být automatický restart v nevhodnou dobu nežádoucí.