Oznámení na pracovní ploše

Oznámení na pracovní ploše jsou malá pop-up okna zobrazovaná v systémové oblasti. Ve výchozím nastavení se zobrazí po dobu 10 sekund a následně pomalu zmizí. Prostřednictvím nich ESET Endpoint Security primárně komunikuje s uživatelem a informuje jej o provedených aktualizacích, nově připojených zařízeních, dokončených kontrolách nebo nalezených hrozbách.

V sekci Oznámení na pracovní ploše můžete ovlivnit chování pop-up oznámení. Konfigurovat můžete následující atributy:

Doba zobrazení – nastavte dobu, jak dlouho se má oznámení zobrazit. Hodnota musí být v rozsahu 3 až 30 sekund.

Průhlednost – nastavte průhlednost zobrazeného oznámení v procentech. Podporovaný rozsah je od 0 (neprůhledné) do 80 (velmi průhledné).

V rozbalovacím menu Zobrazovat události od úrovně můžete nastavit bezpečnostní úroveň, od které chcete být informováni:

Diagnostické – do protokolu se zapíší diagnostické informace pro řešení problémů a všechny níže uvedené záznamy.

Informativní – e-mailem se odešlou informace o nestandardních síťových událostech, informace o úspěšné aktualizaci modulů a všechny níže uvedené záznamy.

Varování – e-mailem se odešlou upozornění na chyby a varovné zprávy (například Anti-stealth není funkční nebo selhala aktualizace modulů.

Chyby – e-mailem se odešlou upozornění na chybové stavy aplikace (například nefunkční ochrana dokumentů).

Kritické – pouze kritické stavy aplikace (například problém s antivirovou ochranou nebo upozornění na infiltraci v systému).

Do pole Ve víceuživatelském prostředí posílat systémová hlášení tomuto uživateli zadejte úplný název uživatelského účtu, kterému bude produkt zobrazovat oznámení na ploše. Například pokud chcete být informováni i v případě, kdy počítač nepoužíváte pod administrátorským účtem.