Certifikáty

Pro správné fungování kontroly SSL komunikace ve webových prohlížečích a poštovních klientech je potřeba přidat kořenový certifikát společnosti ESET do seznamu známých kořenových certifikátů (vydavatelů). Možnost Přidat kořenový certifikát do známých prohlížečů by měla být zapnuta. Pomocí této funkce zajistíte automatické přidání kořenového certifikátu společnosti ESET do známých prohlížečů (například prohlížeče Opera nebo Firefox). Do prohlížečů využívající systémové úložiště kořenových certifikátů se certifikát přidá automaticky (například prohlížeče Internet Explorer). V případě nepodporovaných prohlížečů certifikát exportujte pomocí tlačítka Zobrazit certifikát > Detaily > Kopírovat do souboru a následně jej ručně importujte do prohlížeče.

V některých případech nelze certifikát webové stránky ověřit pomocí systémového úložiště kořenových certifikátů (TRCA). To znamená, že certifikát je někým samostatně podepsán (například administrátorem webového serveru nebo malou firmou) a považování tohoto certifikátu za důvěryhodný nemusí vždy představovat riziko. Většina velkých obchodních společností (například banky) používají certifikát podepsaný certifikační autoritou (Trusted Root Certification Authorities). Pokud vyberete možnost Dotázat se uživatele na platnost certifikátu (tato možnost je nastavena standardně), při navázání šifrované komunikace se zobrazí okno s výběrem akce. Pokud se certifikát nenachází v TRCA, zobrazí se červené okno, v opačném případě bude zelené.

Pomocí možnosti Zakázat komunikaci využívající daný certifikát vždy zablokujete komunikaci s webovou stránkou využívající nedůvěryhodný certifikát.

Pokud je certifikát neplatný nebo poškozený, znamená to, že certifikátu vypršela platnost nebo nebyl správně podepsán. V tomto případě doporučujeme zakázat komunikaci využívající daný certifikát.