Diagnostika

Diagnostika poskytuje výpisy ze selhání běhu procesů programu ESET (například ekrn). Pokud aplikace spadne, vygeneruje se výpis, tzv. dump. Ten může pomoci vývojářům při ladění a opravě různých problémů v ESET Endpoint Security.

Z rozbalovacího menu Typ výpisu vyberte jednu z níže uvedených možností:

Vyberte možnost Žádný pro vypnutí této funkce.

Minimální (výchozí) – zaznamená nejmenší sadu užitečných informací, které mohou pomoci identifikovat důvod, proč se aplikace nečekaně zastavila. Tento typ výpisu může být užitečný, pokud jste omezeni volným místem na disku. Nicméně, kvůli omezenému množství zahrnutých informací, chyby, které nebyly způsobeny přímo vláknem (thread) běžícím v době problému, nemusí být objeveny analýzou tohoto souboru.

Úplný – zaznamená celý obsah systémové paměti, když se aplikace nečekaně zastaví. Kompletní výpis z paměti může obsahovat data procesů, které běžely v době, kdy byl výpis vytvořen.

Cílová složka – místo, kam se vygeneruje výpis při pádu.

Otevřete složku diagnostiky – klikněte na Otevřít k zobrazení obsahu výše uvedené složky v novém okně Průzkumníku Windows.

Vytvořit diagnostický dump – po kliknutí na tlačítko Vytvořit se do cílové složky vygeneruje soubor s výpisem obsahu paměti.

Rozšířené protokolování

Aktivovat diagnostické protokolování antispamového jádra – po aktivování této možnosti se zaznamenají všechny události v průběhu kontroly zpráv. Toto nám pomůže diagnostikovat a odstranit potíže s antispamovým jádrem.

Aktivovat diagnostické protokolování správy zařízení – po aktivování této možnosti se do souboru zapíší detailní informace z běhu správy zařízení. Toto nám pomůže diagnostikovat a odstranit potíže se správou zařízení.

Aktivovat diagnostické protokolování jádra – po aktivování této možnosti se do souboru zapíší detailní informace z běhu jádra produktu ESET (služby ekrn), což nám pomůže při diagnostice a řešení problémů. Tato možnost je dostupná od verze 7.2.

Aktivovat diagnostické protokolování licence – po aktivování této možnosti se zaznamená veškerá komunikace produktu s licenčními servery (ESET Business Account).

Aktivovat diagnostické protokolování síťové ochrany – po aktivování této možnosti se do souboru v PCAP formátu bude zaznamenána veškerá síťová komunikace vyhodnocována firewallem. Toto pomůže vývojářům při diagnostice a řešení problémů s modulem firewallu.

Aktivovat diagnostické protokolování operačního systému – po aktivování se sesbírají informace o operačním systému jako jsou běžící procesy, aktivita CPU a diskové operace. Toto pomůže vývojářům při diagnostice a řešení problémů s chodem programu ve vašem operačním systému (dostupné na Windows 10).

Aktivovat diagnostické protokolování filtrování protokolů – do souboru v PCAP formátu bude zaznamenána veškerá síťová komunikace probíhající po kontrolovaných protokolech. Toto pomůže vývojářům při diagnostice a řešení problémů s modulem filtrování protokolů.

Aktivovat rozšířené protokolování skeneru – po aktivování této možnosti všechny problémy, které vznikly při běhu rezidentní ochrany souborového systému nebo volitelné kontrole počítače. Tato možnost je dostupná od verze 7.2.

Aktivovat diagnostické protokolování modulu aktualizace – po aktivování této možnosti se do souboru zapíší detailní informace o průběhu aktualizace programu. Toto pomůže vývojářům při diagnostice a řešení problémů s modulem zajišťujícím aktualizaci programu.

Aktivovat diagnostické protokolování filtrování obsahu webu – po aktivování této možnosti se do souboru zapíší detailní informace z běhu filtrování obsahu webu. Toto pomůže vývojářům při diagnostice a řešení problémů s touto součástí programu.

Umístění protokolů

Operační systém

Složka s protokoly

Windows Vista a novější

C:\ProgramData\ESET\ESET Security\Diagnostics\

Starší verze Windows

C:\Documents and Settings\All Users\...