Doplňující parametry skenovacího jádra ThreatSense

Doplňující parametry ThreatSense pro nově vytvořené a změněné soubory – pravděpodobnost napadení nově vytvořených nebo upravených souborů je vyšší než u existujících souborů. To je důvod, proč program tyto soubory kontroluje s přidanými parametry. Společně s kontrolou založenou na porovnávání vzorků je využívána pokročilá heuristika, čímž se výrazně zvyšuje úroveň detekce, i když škodlivý kód ještě není znám před vydáním aktualizace detekčního jádra. Kromě nově vytvářených souborů se kontrolují také samorozbalovací soubory (.sfx) a runtime archivy (interně komprimované spustitelné soubory). Standardně jsou archivy kontrolovány do 10 úrovní vnoření bez ohledu na jejich velikost. Pro změnu kontroly archivů odškrtněte možnost Standardní nastavení archivů.

Více informací o Runtime archivech, Samorozbalovacích archivech a Rozšířené heuristice naleznete v kapitole Parametry skenovacího jádra ThreatSense.

Doplňující parametry ThreatSense pro spouštěné soubory – standardně se Rozšířená heuristika se používá pro spouštěné soubory. Pokud je aktivní, důrazně doporučujeme ponechat zapnutou také Smart optimalizaci a ESET LiveGrid® pro snížení dopadu na výkon systému.