ESET LiveGrid®

Vestavěný systém včasného varování ThreatSense.Net® sbírá anonymní data od uživatelů ESET a odesílá vzorky do virových laboratoří ESET. Poskytnutím vzorku infiltrace a dalších dat do systému ESET LiveGrid® umožňuje společnosti ESET okamžitě reagovat na výskyt nových hrozeb a chránit tak své zákazníky. Specialisté ve virových laboratořích ESET tyto informace používají pro sestavení přesného obrazu o povaze a rozsahu hrozby, což nám umožňuje připravit vhodné řešení. Data odeslaná do ESET LiveGrid® představují důležitou roli při určování priorit během automatického zpracovávání.

Dále obsahuje systém reputace, který zlepšuje celkovou efektivitu našeho anti-malware řešení. Každý spuštěný soubor nebo otevřený archiv je analyzován a opatřen unikátním identifikátorem, pomocí kterého je následně porovnáván vůči databázi povolených a blokovaných položek. Pokud je soubor nalezne na seznamu povolených, bude označen jako čistý a do budoucna bude vyloučen z kontroly. Pokud se nachází na seznamu blokovaných, provede se akce v závislosti na povaze hrozby. V případě, že nebude nalezena shoda v databázi, soubor bude zkontrolován. Následně na základě výsledku kontroly dojde k označení souboru podle toho, zda je čistý nebo infikovaný. To ve výsledku vede k nižšímu zatížení systému během kontroly počítače a zkrácení potřebné doby na kontrolu počítače.

Tento systém reputace poskytuje účinný způsob detekce škodlivého kódu ještě předtím, než jeho přesný vzorek bude zahrnut v další aktualizaci virové databáze.